O tom, aký je život, keď už nie ste len dvaja

Čo vás čaká a neminie?

Zdroj: wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Family_playing_a_board.jpg)

Rozhodli ste sa žiť spolu aj s predstavou o usadlom a krásnom živote. Aké milé a naivné. Najprv si zaobstaráte zvieratko, potom možno prídu deti. Tento klasický scenár síce vyzerá byť super, no realita je niekedy úplne iná. Skĺbiť všetky povinnosti, venovať sa jeden druhému a ešte ostatným členom vašej rodiny je náročné, ale nie nezvládnuteľné. S istou dávkou sebazaprenia a humoru vám vlastným, to určite zvládnete. Svoju rodinu predsa milujete nadovšetko! Je preto dobré vedieť aj o týchto veciach…

Romantické noci

Vo vašej posteli ste možno doteraz spávali len vy dvaja. Na ranné neumyté a nemé tváre ste si už zvykli. No odteraz vo vašom súkromnom hniezdočku lásky spia aj vaše poklady. Mačka, pes a aj dve deti. Sex sa opäť presúva na neurčito, či na rýchlovku v kúpeľni. Presne na dvoch centimetroch postele sa musíte vyspať do ružova, nehľadiac na to, že ste sa zobudili aspoň miliónkrát na rôzne pazvuky, vzdychy či potrebu nakŕmiť najmladšieho člena. A takto skvelo, po výdatnom spánku a chaotických raňajkách, kde nikto nevie, čo má robiť skôr, odnášate deti do inštitúcií a vy idete zarobiť nejaké peniaze pre všetky vaše hladné krky. A aj tak sa ľúbite.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/season-15-the-simpsons-15×18-3orif4uoEKifNm0IdG)

Darčeky

Každá žena prežíva svoju vlastnú mozgovú príhodu po svojom, keď sa jedná o to, aké darčeky nakúpiť. Zatiaľ, čo deti dostanú všetko, ale vážne všetko od výmyslu sveta, ich stvoriteľ tak maximálne osušku ,,najlepší ocko“ či šáločku ,,Ľúbim ťa“. Končia sa časy kupovania drahých šperkov a sexi prádla, pretože teplé ponožky a nový župan je oveľa viac. Darčekové poukážky na zoskok padákom, či na jazdu vo Ferrari? Čo ste sa zbláznili? Však si nezabije muža. Bez neho by to doma nezvládla. A aj tak sa ľúbite.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/socks-colors-winter-2121869/)

Krásna domácnosť

Ak jeden z vás nie je chorobne poriadkumilovný, ešte sa to dá zvládnuť. Treba si udržiavať permanentný bordel. Ak si aspoň jeden z vás nájde čas, tak upratujete, ale krajšia predstava je predsa radšej oddychovať. Žena, ktorá má stále navarené, má dokonale čistú domácnosť a poslušné deti je ako Yeti. Veľa sa o nej hovorí, ale ešte ju nik nevidel. Musíte sa zmieriť s tým, že pri deťoch, ale aj pri zvieratkách vydrží poriadok maximálne pol dňa. Žehlíte len keď musíte, zvyšok sa skladá rovno z vešiaka. Umývačka riadu je nutnosť, aj to ju často nemá kto naložiť a vyložiť. A keď príde chlapík, čo vám prišiel namontovať klímu, namiesto pokynov, počujete v hlave iba: ,,Oli, oli, Janko, kľakni na kolienko…“ Ale to nič, deti trošku podrastú a vy konečne prídete na to, čo znamená detská práca.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/adulau/16879431601)

Spolu ako rodina

Taká rodinná prechádzka, či nákup sa dajú radiť k adrenalínovým športom. Už ste videli o zem hádzajúce sa deti v supermarketoch? Zaprisahali ste sa, že vaše deti také nebudú? Omyl. Váš vysnený a poslušný anjelik sa často mení v závislosti od počtu pohoršene zazerajúcich ľudí. Každá jedna spoločenská hra, výlet či rodinná oslava končí alebo začína hádkou. Hlava rodiny, muž sa snaží držať situáciu pod kontrolou a krk rodiny, žena (pretože, krúti tou hlavou) vybuchuje, sťa sopka za každou blbou pripomienkou. Špeciálny radar má na tie od svokry, či vlastnej mamy. Do toho vaše deti nechcú jesť a hádžu všetko psovi. Večer trávite u veterinára, pretože váš nemý miláčik dostal žalúdočné problémy. Z ničoho nič, chudák.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/empire-fox-family-l1J9HzWqcknSEtOeY)

Večer len pre seba

Všetkých ste odpratali k starým rodičom. Večer plný romantiky a sexu sa môže začať. Užijete si to naplno, oddýchnete si a hlavne sa konečne budete venovať jeden druhému. V skutočnosti však upratujete byt, nech to tu aspoň raz nevyzerá ako po výbuchu. Objednáte si večeru, dnes sa predsa nevarí, ale nerátali ste s tým, že donáške to bude trošku dlhšie trvať. Veď je víkend. Tak otvárate všetko, čo ešte vaše ratolesti nestihli vyjesť. Namiesto hodinovej vane, je to opäť len päť minút, pretože pizza práve dorazila. Otvoríte fľašu vína a konečne sa uvelebíte na tom chlpatom gauči, na ktorý ste pri vysávaní zabudli. No a čo. Púšťate si film a po prvom pohári obidvaja zaspíte…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/in-love-holding-hands-affectionate-26BRED0APH6fRa1sk)

Titulná fotka: wikimedia.org

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
34
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Toto je Marino. Mačka, ktorá sa narodila s "ľudskými" palcami.


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME