Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Obchodná inšpekcia sťahuje z trhu nebezpečný produkt. Pre Slovákov môže byť veľkým rizikom

Máš nárok na vrátenie peňazí.


Na slovenský trh sa opäť dostal nebezpečný produkt, ktorý ohrozuje ľudí. Ako informuje Slovenská obchodná inšpekcia (SOI), predstavuje riziko pre zdravie, preto je považovaný za nebezpečný. Presnejšie ide o elektrické vozidlo.

Konkrétnym produktom je dvojkolesové elektrické vozidlo z kategórie L1e-B značky Hecht COCIS (HECHT MOTORS), konkrétne ide o typ CP-1. Výrobcom je spoločnosť HK SHANSU TECHNOLOGY LIMITED so sídlom v čínskom Hongkongu. Značka typového schválenia daného produktu je: e9168/201311263.

Vozidlo má plno problémov

V súčasnosti hrozia pri používaní vozidla viaceré nebezpečenstvá. Podľa SOI hrozí riziko poranenia hlavy, trupu, krčnej chrbtice, ale aj hrozba pomliaždenia končatín. Okrem toho je potenciálnym rizikom taktiež aj nebezpečenstvo zasiahnutia elektrickým prúdom.

Bratislava získala nepríťažlivý titul. Prečo sa umiestnila v negatívnej TOP 3?

Mohlo by ťa zaujímať:

Bratislava získala nepríťažlivý titul. Prečo sa umiestnila v negatívnej TOP 3?

Výrazným problémom je aj fakt, že vozidlo nespĺňa viaceré kritériá a má plno nedostatkov. Patria medzi ne napríklad to, že predná brzda nedostatočne brzdí, rovnaká kontrolka svieti pri poruche bŕzd ako aj pri brzdení, či taktiež sa nesprávne zobrazuje rýchlosť na rýchlomere, ktorá je nižšia než tá skutočná. Celý zoznam chýb nájdeš na tomto odkaze.

inšpekcia sťahuje z trhu
SOI
inšpekcia sťahuje z trhu
SOI

SOI už nariadila povinné opatrenia a produkt nechala stiahnuť z predaja. Ak si si produkt kúpil, tak je odporúčané, aby si ho nepoužíval. Zároveň máš nárok na vrátenie peňazí, výrobok môžeš vrátiť predávajúcemu, u ktorého si ho kúpil, respektíve môže ti ponúknuť náhradu či opravu produktu.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.