Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Obchodník kúpil starý dom plný haraburdia. Našiel v ňom predmety za viac ako 360-tisíc eur

Naozaj výhodná investícia!


Ako píše portál LADbible, Alex Archbold sa venuje kupovaniu a predávaniu rôznych starožitných predmetov. Pre túto prácu má čuch, a keď sa naskytne príležitosť, tak dokáže nájsť vzácne veci aj tam, kde by ich nikto iný nehľadal.

Archbold sa nedávno rozhodol bez premýšľania kúpiť dom takzvaného hromaditeľa (hoarder). Týmto slovom sa označuje človek, ktorý trpí istým subtypom obsedantno-kompulzívnej poruchy a má patologickú potrebu hromadiť v dome najrôznejšie (aj tie najzbytočnejšie) predmety.

YouTube video

Archbold však predpokladal, že by v tej kope mohol natrafiť na cenné kúsky. A inštinkt ho nesklamal. Dom aj so všetkými predmetmi vnútri získal za 10-tisíc dolárov (9 100 eur), ale našiel v ňom veci oveľa vzácnejšie.

V prvom rade išlo o oblečenie značky Chanel a módne doplnky, ale aj staré šperky od Tiffanyho. Objavil tiež viacero zlatých a diamantových prsteňov či kvalitný klavír. Dohromady odhadom získal vzácne predmety za neuveriteľných 400-tisíc dolárov (viac ako 364-tisíc eur). „Bola to moja doteraz najlepšia investícia,“ povedal.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.