Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Obchody sťahujú z predaja nebezpečnú potravinu. Môže obsahovať kovové častice

Rozhodne by si ju nemal jesť.


Včera to boli hračky, dnes je to jedlo. Až dva obchody sťahujú z predaja nebezpečnú potravinu, informuje portál Info.sk. Podľa všetkého sa v nich môžu nachádzať malé kovové častice, ktoré tvoria značné riziko pre zdravie zákazníkov.

Produkt mizne až z troch rôznych trhovslovenského, českého a nemeckého. Ide o obľúbené sušienky, ktoré predávajú obchody Kaufland a BILLA ČR. Krok sa týka týchto tovarov: K-Classic Double Chocolate Cookies a BILLA PREMIUM SOFT COOKIES WITH DARK, MILK & WHITE CHOCOLATE od holandského výrobcu Banketbakkerij Merba BV. O tejto skutočnosti informovali aj priamo spoločnosti Kaufland a BILLA ČR na svojich stránkach.

Obchody sťahujú nebezpečnú, no obľúbenú potravinu

V prípade spoločnosti Kaufland ide o privátnu značku K-Classic. Obľúbené čokoládové sušienky s kúskami čokolády sa predávajú v 200g balení, pričom ich EAN kód je 4337185467004. Stiahnutie z predaja sa týka výrobkov s dátumom minimálnej trvanlivosti 06-12-2024, šarža 2334103.

obchody sťahujú nebezpečnú potravinu
Kaufland

Podobne je to aj v prípade reťazca BILLA ČR, ide taktiež o ich značku, presnejšie o produkt Jemné sušienky s kúskami tmavej, mliečnej a bielej čokolády BILLA PREMIUM. Balenie má 210 g, dátum minimálnej trvanlivosti je 12. 12. 2024 a šarža produktu je 2334703.

obchody sťahujú nebezpečnú potravinu
BILLA

Produkt môžeš vrátiť

Ako uvádza holandský výrobca sušienok, nie je možné vylúčiť, že sa v oboch sušienkach nenachádzajú malé kovové častice, ktoré by mohli byť zdraviu nebezpečné. Predajcovia vyzývajú, aby zákazníci produkt nekonzumovali a vrátili, pričom im bude vyplatená plná čiastka, a to aj bez dokladu o nákupe.

TEDi sťahuje z trhu

Mohlo by ťa zaujímať:

TEDi sťahuje z trhu nebezpečný tovar. Obsahuje zdraviu škodlivú látku

„Spoločnosť Kaufland reagovala okamžite a predmetný výrobok stiahla z predaja. Zákazníci môžu zakúpený produkt vrátiť v ktorejkoľvek predajni Kaufland a obdržia čiastku v plnej výške naspäť, a to aj bez predloženia pokladničného bloku,“ uvádza Kaufland.

„Zákazníkom, ktorí si toto balenie zakúpili, odporúčame, aby zakúpený výrobok nekonzumovali a vrátili ho v ktorejkoľvek predajni BILLA, a to aj bez dokladu o kúpe,“ podobne oznámila BILLA ČR.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.