Obetavý muž začal pred desiatimi rokmi zachraňovať psíky. Dnes mu ich robí spoločnosť až 750

Odmenou za tvrdú drinu je nekonečná láska.

Saša Pesič zo srbského mesta Niš sa jedného dňa vracal domov a na ulici objavil štvoricu opustených šteniatok. Dojímavý pohľad ho nenechal chladným a donútil ho niečo robiť.

Na mieste sa rozhodol, že si ich vezme a postará sa o ne. Toto sa stalo v roku 2008. V súčasnosti Saša podľa Izismile prevádzkuje útulok, ktorý je domovom pre asi 750 psíkov. Túlavé psy sú vyšetrené, zaočkované a okrem bežnej starostlivosti je im zavedený aj identifikačný čip.

Starostlivosť o zvieratá je poriadne náročná, našťastie na to Saša nie je sám – pomáha mu niekoľko dobrovoľníkov. Útulok sa navyše môže spoľahnúť na materiálnu a finančnú podporu dobrých ľudí z celého Srbska a aj zo zahraničia.

Situácia je ale naďalej kritická – útulok je preplnený, pretože nezodpovední majitelia svojich psov nesterilizujú. Problémom sú aj neschopné úrady, ktoré miestami narobia viac škody ako úžitku. Útulok navyše nemá úplne vysporiadané pozemky a celkom ľahko sa môže stať, že bude zatvorený. Čo by sa v takom prípade stalo so psíkmi, to nevie nik…

Napriek nepriaznivému osudu Saša naďalej bojuje a vidí, že jeho práca má zmysel. Z celkového počtu 1200 zachránených psíkov sa už 400 adoptovalo do nových rodín. Starostlivosť o psy je extrémne drahá a náklady sa šplhajú do tisícok eur. Srb si preto založil stránku na Patreone, na ktorej zbiera príspevky.

Každý z nás má určite vo svojom okolí útulok, podobný tomu Sašovmu. Tieto zariadenia plnia dôležitú úlohu pre spoločnosť a zaslúžia si našu podporu. Skús kontaktovať svoj miestny útulok a spýtať sa, ako môžeš pomôcť. Niekedy toho spraví veľa aj jedna darovaná stará deka.

Zdroj: izismile.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zozbierali sme playlisty, ktoré sa hodia na rôzne jesenné nálady a činnosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME