Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Obete požiaru v Brne vnikli do objektu neoprávnene

Pri požiari unimobuniek zahynulo osem ľudí.


Do objektu, kde v noci na štvrtok v Brne vypukol požiar, vnikli jeho obete neoprávnene. Oznámila to vo štvrtok na sociálnych sieťach česká polícia.

„Podľa predbežných výsledkov obhliadky vnikli ľudia do objektu určeného na demoláciu neoprávnene. Po vzniku požiaru už zo silne zadymeného priestoru nenašli cestu von. Podľa majiteľov bol objekt včera popoludní prázdny. Osoby bez domova ho využívali na prespanie,“ uviedla polícia na Twitteri.

Pri požiari unimobuniek v Brne zahynulo osem ľudí. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa. „Je to asi najtragickejší zásah za 15 rokov,“ cituje hovorcu juhomoravských hasičov Jaroslava Mikoška televízia Nova. Mikoška spresnil, že požiar bol nahlásený v noci krátko pred 2.30. Objekt dvanástich prepojených unimobuniek bol podľa jeho slov dlhodobo opustený.

K požiaru sa vyjadril už aj český premiér Petr Fiala. „Je mi ľúto všetkých, ktorí dnes v noci zahynuli pri tragickom požiari v Brne. Úprimnú sústrasť všetkým príbuzným a blízkym,“ uviedol na Twitteri.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje