Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Obete predsudkov. 5 typov ľudí, ktorých ostatní radi škatuľkujú

Na základe týchto stereotypov ťa ľudia hneď odsúdia.


Ľudia súdia a ty sa môžeš aj na hlavu postaviť, príde moment, keď sa ich obeťou staneš aj ty. Či už sa o to postará tvoj výber partnera, preferencie v rámci voľnočasových aktivít alebo oblečenie, niečo sa určite nájde. A pokiaľ sa nájdeš v nasledujúcich bodoch, šance sú, že sa už aj našlo…

1. Keď máš staršieho partnera

„Určite je s ním kvôli peniazom,“ šuškajú si ľudia poza tvoj chrbát len preto, že je tvoj partner o niekoľko rokov starší. „Len čaká, kým otrčí kopytá, aby zhrabla dedičstvo.“ Je úplne bezpredmetné, kto vo vašom vzťahu zarába viac a či o nejakom dedení vôbec môže byť reč. Si zlatokopka, a tým to celé hasne.

komiks, ilustrácia, medziľudské vzťahy, predsudky, škatuľkovanie
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Keď pozeráš reality šou

Nebudeme si klamať, reality šou postavené na hádkach, intrigách, rýchlokvasených vzťahoch a ľudskej hlúposti nie sú zrovna intelektuálnym druhom zábavy, no predsa. Keď sa vyšťavený dovalíš z práce, niekedy je toto to jediné, na čo ti ostáva mozgová kapacita. Skús to však spomenúť na verejnosti, a v sekunde budeš ovenčený titulom „jednoduchý človek“.

komiks, ilustrácia, medziľudské vzťahy, predsudky, škatuľkovanie
ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

Fitko a lyžovačka zadarmo? K EMEFKA predplatnému ti teraz dáme nielen voucher do fitka, ale aj skipas

3. Keď nosíš čiernu

Čierna je super. Keď si odmyslíme fakt, že na ňom každý mačací chlp žiari ako dopravný kužeľ uprostred rozostavanej diaľnice, čierne oblečenie má mnoho výhod. Ľahko sa kombinuje, opticky zužuje a nemusíš sa obávať, že tak skoro vyjde z módy. Napriek tomu mnohí lipnú na stereotype, že sa do tejto farby obliekajú len satanisti, metalisti a ortodoxní emáci.

komiks, ilustrácia, medziľudské vzťahy, predsudky, škatuľkovanie
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.