Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
Zdroj: ©Shutterstock

Obézni ľudia prezradili, aké veci ľudia bez nadváhy asi nikdy nepochopia

"Neustály strach, či ťa nábytok udrží."

Aké je to žiť v koži obézneho človeka? S akými problémami musí bojovať na dennej báze a ako sa k nemu správa jeho okolie? Pokiaľ si si tým neprešiel sám, tak si to pravdepodobne nevieš ani predstaviť, no výpovede týchto ľudí z Redditu ti to môžu aspoň trochu priblížiť. Poď si ich spoločne s nami prečítať.

1. Neustála potreba naprávať sa. Nonstop si poťahujem oblečenie a mrvím sa v snahe nájsť polohu, ktorá aspoň čiastočne skryje fakt, že som väčší, ako by som chcel. Potajme pozorujem svojich chudších kamarátov a vidím, že oni nič také nerobia.

2. To pálčivé „som na teba hrdý!“, ktoré počujem zakaždým, keď si objednám šalát, lebo jediný dôvod, prečo by obézny chlap žral šalát, je očividne to, že chcem schudnúť. Viem, že som tučný. To neznamená, že nemám rád zeleninu.

3. Keď kráčam, šúchajú sa mi o seba stehná a nie je nič, čo s tým môžem spraviť. Keď mám nohavice, prederiem ich, keď si dám šaty, koncom dňa mám vnútra stehien zodrané takmer do krvi a chce sa mi plakať. Je to naprd, lebo mám sto chutí prestať sa hýbať úplne, čo celému môjmu problému práve dvakrát nepridáva.

4. V minulosti som bol obézny a stále som si poťahoval tričko dole, aby mi z neho nevykúkalo brucho. Už sú to roky, schudol som a viac sa mi to nedeje, no podvedome si aj tak stále poťahujem tričko nadol. Na niektoré veci sa nezabúda.

Obézni ľudia prezradili, aké veci ľudia bez nadváhy asi nikdy nepochopia
Shutterstock

5. Neustály strach, či ťa nábytok udrží. Roky dozadu sa podo mnou zlomila stolička. Aby som bol úprimný, držala pokope len silou vôle a zlomila by sa aj pod náporom letného vánku, lenže to sa nestalo. Zlomila sa podo mnou, a keďže som bol už v tom čase silnejší, všetci za to vinili moju hmotnosť. Keby to nebolo fyzicky náročné, niekedy by som radšej postál, ako si sadol.

6. Ako žena, čo bola väčšinu svojho života obézna, no už nie je, musím povedať, že je neuveriteľne náročné si túto novú váhu udržať. Som rada za to, ako vyzerám? Áno. Chcem stále žrať toľko, koľko som žrala, keď som vážila trikrát viac? ÁNO.

5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu

Odporúčame prečítať:

„Bráško, tá cena je pevná?“ 5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu

7. Nakupovanie oblečenia je úplne o inom. Žiadne „toto sa mi páči a toto nie“, ale „toto majú aj v 5XL, beriem!“.

8. Na svete neexistuje nič, čo by som nenávidela viac ako fotenie. Keď niekto zahlási, že sa ideme fotiť, obleje ma studený pot a najradšej by som splynula so stenou. Vidieť sa na fotke mi nepokazí len celý deň, ale minimálne celý týždeň.

Obézni ľudia prezradili, aké veci ľudia bez nadváhy asi nikdy nepochopia
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.