Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Každý z nás má vo svojom skromnom živote slabosť na určitú vec, ktorá sa v žiadnom prípade nedá popísať ako zdravá. Pre niekoho je to čokoláda, pre Donalda Trumpa Twitter a pre mladíka menom Shane Trench, je to Coca-Cola. Tento 21-ročný mladý muž z anglického grófstva Cheshire totižto zvykol na znak svojej závislosti za deň nevedomky „vyslopať“ až 40 plechoviek tohto sýteného kofeínového nápoja. Podobne ako ktorýkoľvek iný závislý človek, ani Shane pri pôžitku z jeho obľúbeného nápoja nemyslel na následky, aké takýto nezdravý životný štýl môže spôsobiť.

Shane Trench

Na rozdiel od takej drogovej alebo alkoholovej závislosti, pociťuje pri nadmernom pití Coca-Coly hanbu len málokto. Zatiaľ neexistujú žiadne rehabilitačné centrá založené výhradne pre maniakov na nealko nápojoch, aj keď v Amerike by sa určite vo veľkom uživili. Takéto nápoje sú pre nás všetkých veľmi ľahko dostupné a tak nie je žiaden problém vkĺznuť do začarovaného kruhu závislosti.

https://giphy.com/gifs/girls-lena-dunham-my-life-LiZT96sbn1OKc

Výsledkom je fakt, že Shane si každodenne vychlipkal 40 plechoviek tohto nápoja, čím len z nich prijal 5 250 kalórií, čo je dvojnásobok odporúčaného (celkového) denného príjmu pre dospelého človeka. Keď do toho započítame ešte jeho slabosť pre rýchle občerstvenie a sladkosti, niet divu, že jeho hmotnosť dosiahla neuveriteľných 203 kilogramov.

„Moja váha sa mi jednoducho vymkla spod kontroly a každý deň bol pre mňa jeden veľký boj s úplne bežnými činnosťami ako napríklad také schádzanie schodov. Došlo to až tak ďaleko, že ma začali lekári upozorňovať, že ak nezmením svoj životný štýl, môžem zomrieť,“ priznal Shane.

Shane Trench

Napriek svojej veľkej snahe sa však tento mladý muž nedokázal svojho zlozvyku úplne vzdať. Vymenil ho však aspoň za niečo iné, čo by ho potencionálne nemalo dostať do skorého hrobu.

„Musel som skoncovať so svojou závislosťou na Coca-Cole a jediný spôsob, akým to pre mňa bolo reálne, bolo vymeniť tento nápoj s vysokým obsahom sladidiel za… (tam ta da daaa) Coca-Cola Zero. Schudol som 76 kg a cítim sa zdravšie ako kedykoľvek predtým.“

Shane Trench

Coca-Cola Zero je diétna verzia tohto obľúbeného nealkoholického nápoja, ktorá neobsahuje žiaden cukor a ponúka rovnakú chuť ako jej originálna verzia. Shane sa zaprisahal, že sa obyčajnej Coly už v živote nedotkne.
Čo viac k tomu dodať? Každopádne lepšie ako nič, aj keď sme si nie istí, či je pre ľudské telo horší normálny cukor alebo umelé sladidlá v podobných Zero produktoch…

Zdroj: viralthread.com
Titulná fotka: Shane Trench


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť