Oblečenie a doplnky, ku ktorým sa nepriznávame sa znova vrátili do módy

Koľkokrát sme si pri nich povedali, že toto už nikdy nosiť nebudem…

Móda sa neustále opakuje a to, čo sa nám možno teraz zdá staromódne, sa o niekoľko rokov znova vráti a bude trendy. Pri viacerých veciach, ktoré sme kedysi nosili a spätne si na ne spomenuli, sme si hovorili, že „toto už nikdy nosiť nebudem“.

Nikdy nehovor nikdy a pravdepodobne ich nosíš znova. Lebo sa vrátili do módy. Viacerí možno dúfali, že už sa do módy nevrátia a stále sú odhodlaní trendom nepodľahnúť. Je jedno, či si zástanca týchto módnych navrátilcov, alebo nie, zaspomínaj si na ich najväčšiu slávu s nami.

Choker

Niektorí sme boli na základnej, keď prišla móda gumených naťahovacích náhrdelníkov na krk. Nosili sme čierne, dúhové aj farebné. A boli aj na ruku či na prsty. Po niekoľkých rokoch, keď sme ich našli zapadnuté prachom medzi vecami z detstva, sme si hovorili, že už nikdy viac… A aha ho!

Chokre zažívajú opäť veľký boom a nechýbajú žiadnej influencerke v outfite. Vedeli ste inak, že v 19. storočí boli čierne stužky uviazané na krku charakteristické pre prostitútky?

dhgate.com
Obraz Edouarda Maneta Olympia

Zvoňáky

Veľmi dobre si pamätám, aké to bolo, keď prišli do módy zvoňáky. Najprv každý ohŕňal nosom, no veľmi rýchlo sme si zvykli. Potom konečne prišli úzke nohavice a ľudia si povedali, že zvoňákom navždy odzvonilo. Nie, nie. Pomaly sa už znova vracajú naspäť a či je váš odpor akýkoľvek veľký a neveríte tomu, že sa tak stane, budeme ich čochvíľa znova nosiť všetci.

@instahippieandchic (https://www.instagram.com/p/Bb19R_2BjY_/)

Topánky na platforme

Niečo medzi teniskou a wannabe elegantnou topánkou, čo sa nedá nazvať ani športovou eleganciou. Pamätáte si ešte na tie topánky na vysokých penových platformách? Skôr by sa to dalo možno priradiť ku chodúľom a nie ku topánkam.

Človek by si myslel, že takýto nezmar sa už nikdy nevráti naspäť o módy a pozrime sa, zázraky sa dejú. Avšak platformy veľmi vedú, nielen čo sa týka takýchto extrémov. Vďaka tomu, že sa preniesli na tenisky, môžu aj pohodlné dámy vyzerať vyššie.

house.of.reptiles (https://www.instagram.com/p/BpxLIoHlV-u/)
l9980316 (https://www.instagram.com/p/BpKad7whK96/)

Ľadvinka

Najprv sme sa všetci smiali, keď ich ľudia znova začali nosiť, rovnako ako to bolo s vakmi na šnúrky. Potom sme objavili čaro ich pohodlnosti a zotreli sa stereotypy o tom, že ženy by mali nosiť kabelky. Niektorí sú ich odporcami doteraz a iní na ne nedajú dopustiť.

starmy.cz (https://www.instagram.com/p/Bo3g8C3lt1X/)

Šušťáky, súprava

S nástupom kultu “squatting slav“ prišli do módy hlavne adidas a iné šuštiakové súpravy. Kedysi sme ich nosili ako malí na telesnú, či keď sme sa chodili von hrať, teraz sa ich niektorí neboja obliecť večer na párty. Sto ľudí, sto chutí, ako sa hovorí. Veľmi populárne sú aj retro farebné šuštiakové bundy, v ktorých je človek jednoducho neprehliadnuteľný, oceňujú hlavne vodiči, šoférujúci v noci.

sinnersattire (https://www.instagram.com/p/BoKdXnpBt52/)

Vrstvenie oblečenia, krátky rukáv na dlhom

Kedysi to bolo super cool a všetci sme tomuto trendu podľahli, dávali sme si krátke tričká na tie s dlhým rukávom. O pár rokov to opadlo a s odstupom času sme nad tým neveriacky krútili hlavami. A bum! Je to tu späť v podobe šiat, ktoré sa vrstvia na tričká.

heydjuce (https://www.instagram.com/p/BRdcaJEjACr/)

Ponožky sú trend

Dávnejšie boli vytŕčajúce biele alebo akékoľvek iné ako čierne ponožky faux pass. Teraz sa riadime heslom, čím farebnejšie, tým lepšie. Pánom vytŕčajú spod oblekových nohavíc hranolky, marvel postavičky a vôbec sa za to nehanbia. Ani na dámy, ktoré zvolili pohodlie vo forme ponožiek v lodičkách už nepútajú pohľady tak, ako kedysi.

yoashbi (https://www.instagram.com/p/Bpy3BUqHmGx/)

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
15
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Texaská reštaurácia zabáva svojimi nápismi na tabuli už 30 rokov!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME