Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Móda sa neustále opakuje a to, čo sa nám možno teraz zdá staromódne, sa o niekoľko rokov znova vráti a bude trendy. Pri viacerých veciach, ktoré sme kedysi nosili a spätne si na ne spomenuli, sme si hovorili, že „toto už nikdy nosiť nebudem“.

Nikdy nehovor nikdy a pravdepodobne ich nosíš znova. Lebo sa vrátili do módy. Viacerí možno dúfali, že už sa do módy nevrátia a stále sú odhodlaní trendom nepodľahnúť. Je jedno, či si zástanca týchto módnych navrátilcov, alebo nie, zaspomínaj si na ich najväčšiu slávu s nami.

Choker

Niektorí sme boli na základnej, keď prišla móda gumených naťahovacích náhrdelníkov na krk. Nosili sme čierne, dúhové aj farebné. A boli aj na ruku či na prsty. Po niekoľkých rokoch, keď sme ich našli zapadnuté prachom medzi vecami z detstva, sme si hovorili, že už nikdy viac… A aha ho!

Chokre zažívajú opäť veľký boom a nechýbajú žiadnej influencerke v outfite. Vedeli ste inak, že v 19. storočí boli čierne stužky uviazané na krku charakteristické pre prostitútky?

dhgate.com
Obraz Edouarda Maneta Olympia

Zvoňáky

Veľmi dobre si pamätám, aké to bolo, keď prišli do módy zvoňáky. Najprv každý ohŕňal nosom, no veľmi rýchlo sme si zvykli. Potom konečne prišli úzke nohavice a ľudia si povedali, že zvoňákom navždy odzvonilo. Nie, nie. Pomaly sa už znova vracajú naspäť a či je váš odpor akýkoľvek veľký a neveríte tomu, že sa tak stane, budeme ich čochvíľa znova nosiť všetci.

@instahippieandchic (https://www.instagram.com/p/Bb19R_2BjY_/)

Topánky na platforme

Niečo medzi teniskou a wannabe elegantnou topánkou, čo sa nedá nazvať ani športovou eleganciou. Pamätáte si ešte na tie topánky na vysokých penových platformách? Skôr by sa to dalo možno priradiť ku chodúľom a nie ku topánkam.

Človek by si myslel, že takýto nezmar sa už nikdy nevráti naspäť o módy a pozrime sa, zázraky sa dejú. Avšak platformy veľmi vedú, nielen čo sa týka takýchto extrémov. Vďaka tomu, že sa preniesli na tenisky, môžu aj pohodlné dámy vyzerať vyššie.

house.of.reptiles (https://www.instagram.com/p/BpxLIoHlV-u/)
l9980316 (https://www.instagram.com/p/BpKad7whK96/)

Ľadvinka

Najprv sme sa všetci smiali, keď ich ľudia znova začali nosiť, rovnako ako to bolo s vakmi na šnúrky. Potom sme objavili čaro ich pohodlnosti a zotreli sa stereotypy o tom, že ženy by mali nosiť kabelky. Niektorí sú ich odporcami doteraz a iní na ne nedajú dopustiť.

starmy.cz (https://www.instagram.com/p/Bo3g8C3lt1X/)

Šušťáky, súprava

S nástupom kultu “squatting slav“ prišli do módy hlavne adidas a iné šuštiakové súpravy. Kedysi sme ich nosili ako malí na telesnú, či keď sme sa chodili von hrať, teraz sa ich niektorí neboja obliecť večer na párty. Sto ľudí, sto chutí, ako sa hovorí. Veľmi populárne sú aj retro farebné šuštiakové bundy, v ktorých je človek jednoducho neprehliadnuteľný, oceňujú hlavne vodiči, šoférujúci v noci.

sinnersattire (https://www.instagram.com/p/BoKdXnpBt52/)

Vrstvenie oblečenia, krátky rukáv na dlhom

Kedysi to bolo super cool a všetci sme tomuto trendu podľahli, dávali sme si krátke tričká na tie s dlhým rukávom. O pár rokov to opadlo a s odstupom času sme nad tým neveriacky krútili hlavami. A bum! Je to tu späť v podobe šiat, ktoré sa vrstvia na tričká.

heydjuce (https://www.instagram.com/p/BRdcaJEjACr/)

Ponožky sú trend

Dávnejšie boli vytŕčajúce biele alebo akékoľvek iné ako čierne ponožky faux pass. Teraz sa riadime heslom, čím farebnejšie, tým lepšie. Pánom vytŕčajú spod oblekových nohavíc hranolky, marvel postavičky a vôbec sa za to nehanbia. Ani na dámy, ktoré zvolili pohodlie vo forme ponožiek v lodičkách už nepútajú pohľady tak, ako kedysi.

yoashbi (https://www.instagram.com/p/Bpy3BUqHmGx/)

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť