Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 22.2.2024
sk
Etela
cz
Petr

Obľúbená sladkosť Slovákov sa zmenšuje. Dôvod ťa možno prekvapí

Zmenená by mala byť aj cena.


Inflácia napadla všetky trhy, samozrejme, aj ten potravinový. V priebehu posledných mesiacov sme zaznamenali značný nárast cien v obchodoch. Teraz však prichádza nová zmena, ktorú asi nikto nečakal. Na zdražovanie sa rozhodla jedna zo slovenských pečivární zareagovať svojsky. Ako informujú Aktuality.sk, obľúbená sladkosť Slovákov sa zmenšuje. Ide o známu maškrtu Linu.

Pečivárne Sereď sa rozhodli znížiť gramáž sladkosti Lina z dôvodu zdražovania surovín. Zmena nastala ešte v auguste 2023, keď sa z pôvodných 60 gramových balení prešlo na menšie 50 gramové. Prvé kusy zmenšenej sladkosti sa dostali do obchodov v septembri 2023.

Problémová je cena surovín

Dôvodom zmeny boli nákladné suroviny. Pečivárne chceli však naďalej zachovať dostupnú cenu, tým pádom mierne zredukovali množstvo. Ďalším dôvodom bolo zároveň aj to, že závod chce naďalej používať len tie najkvalitnejšie suroviny. Výrobcovia veria, že ich produkt bude zákazníkom naďalej chutiť a že nestratia ich priazeň. Produkt zníži aj svoju cenovku.

„Je však dôležité zdôrazniť aj fakt, že koncová cena 50-gramovej oblátky sa tiež ponížila oproti 60-gramovej verzii. Keďže Linu robia Linou práve ozajstné orechy či arašidy, vrstva posypu zostala zachovaná. Ich chuťový profil sa ešte viac zvýrazňuje pražením priamo u nás vo výrobnom závode pod dohľadom našich manažérov kvality,“ vysvetľuje Sedita pre Aktuality.sk.

V rámci značky Sedita by mala táto zmena vraj ovplyvniť iba sladkosť Lina. Ďalšie obľúbené sladkosti, ako sú ikonické Horalky či chutná Mila, by mali zostať nedotknuté, ich gramáž sa meniť nebude.

Sedita sa ohradila, že nebude znižovať kvalitu svojich výrobkov. Aj pri Line odmietajú používanie lacnejších surovín či náhrad.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.