Obľúbené hry, bez ktorých sa nezaobíde žiadne posedenie pri pive

Určite tu nájdeš svoju obľúbenú.

Zdroj: © Shutterstock

Kvalitné posedenie pri pive potrebuje niekoľko dôležitých súčastí: kamarátov, (samozrejme) pivo a zábavu. Len málokde sa môžeš venovať takým aktivitám, ako je napríklad hranie šípok, kariet alebo stolnému futbalu. Preto práve tieto hry predstavujú ideálnu “krčmovú zábavu“.

Konečne odbila posledná minúta tvojej pracovnej zmeny, prípadne splníš všetky svoje povinnosti a je čas si vydýchnuť. S kamarátmi sa už klasicky dohadujete, do ktorého podniku sa vyberiete. Jeden chce to, druhý hento, tretiemu sa zas nepáči, že sa tam fajčí… Nakoniec končíte pri svojom obľúbenom lokále, keďže všetci chcete jedno a to isté – na chvíľu vypnúť a odreagovať sa spoločne. 

Skvelý oddych pri pive dokonale dopĺňajú aj rôzne krčmové zábavky. Pri snahe trafiť sa do presného stredu terča ihneď zabudneš, že ťa dnes naštval šéf. Akonáhle začneš hrať s kamošmi niektorú z týchto hier, tak je o bezstarostnú zábavu postarané. 

Karty

Najčastejšie sú to práve sedmové karty, s ktorými sa dokážete zabaviť na niekoľko dlhých minút. Oveľa dlhšie ako vôbec hráte, sa však dohadujete na pravidlách. „U nás zelený dolník ruší sedmu!“ a podobné výroky o tom, v ktorom kraji platí aké pravidlo, znejú od vášho stola neustále. Potom sa ešte môžete hrať kanastu alebo jokera či iné pokročilé kartové hry, ako napríklad misu.

Šípky

Kto by nemal rád šípky? Najprv si rád, že vôbec trafíš terč, a potom ani nevieš ako a vyhral si celé kolo. Tešíš sa z toho, akoby si práve vyhral majstrovstvá sveta. Predstav si tú radosť, keby si mohol vyhrať za triafanie do terča 4000 eur. To by si sa už začal aj naozaj snažiť, nie?

Darts Win GIF - Find & Share on GIPHY

Nemusíš si to len predstavovať. It’s realita. Gambrinus totiž spúšťa šípkarský turnaj, do ktorého sa s kamošmi môžeš zapojiť a hrať o 4000 eur. Vytvorte si tím, ktorý bude mať maximálne štyroch hráčov, zaregistrujte sa a prihláste sa na turnaj. Následne zbierate body a výhry za účasť v turnajoch. Body získavate ale za každú návštevu podniku, v ktorom si dáte minimálne jedno pivko Gambrinus.  Tí s najlepším skóre postúpia do regionálnych turnajov. Prvých 10 tímov v rebríčku postúpi do finále.

Šípky bude možné hrať vo vybraných podnikoch po celom Slovensku, do ktorých Gambrinus umiestni svoje automaty. Prvý turnaj sa uskutoční už 26. septembra a posledný 7. novembra. Veľké finále sa odohrá v januári budúceho roka. Viac informácií o šípkarskom turnaji a jeho pravidlách sa dozvieš na tomto odkaze.

Stolný futbal

Tiež známy ako kalčeto. Zmenšená verzia futbalu, ktorá dáva poriadne zabrať tvojej pozornosti aj obratnosti rúk, je veľmi obľúbený “krčmový šport“ už niekoľko rokov, naprieč generáciami, a tiež sa v ňom zvyknú usporadúvať turnaje. Zväčša ho buď miluješ, alebo nenávidíš, lebo ho nevieš hrať.

Shutterstock.com

Biliard

Scény ako z amerických filmov sa odohrávajú aj v našich podnikoch. Biliard má mnoho priaznivcov, ako u mužov, tak aj u žien. Jeho pravidlá nie sú nijak komplikované, chce to presnú mušku, a tiež aj dávku trpezlivosti. Nie vždy sa oplatí využiť plnú silu, niekedy stačí aj jemné ťuknutie.

Stolný hokej

Nenájdeš ho síce v každom jednom podniku, no ak sa ti zadarí, o to viac ťa to poteší. Môže mať dve formy – s hráčmi pripevnenými na tyčiach, podobne ako je to aj pri stolnom futbale, alebo taký, ktorý má dve plastové odrážadlá a puk. Je jedno, ktorý z nich v podniku nájdeš, s pivom v ruke je zábava pri každom.

Bowling

Áno, niektoré podniky sú vybavené aj bowlingovou dráhou. Je to ideálny spôsob, ako overiť svoju mušku a schopnosť koncentrácie. Tiež skvelý spôsob, ako sa so svojimi kamarátmi zabaviť pri pive. Bowling je určite jedna z tých krčmových zábaviek, pri ktorej nemusíš mať zo seba nevyhnutne zlý pocit – aj keď si na pive, tak sa stále hýbeš.

Excited Bowling GIF by CBS - Find & Share on GIPHY

Tento obsah vznikol v spolupráci s Plzeňský Prazdroj Slovensko, a. s.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Arménsky fotograf zachytáva zvieracie oči zblízka. Jeho detailné zábery ti vyrazia dych

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME