Obľúbené jedlá najhorších svetových diktátorov

Čo najviac chutilo najväčším diktátorom sveta?

Zdroj: © Shutterstock

Si to, čo ješ. Vraví sa, že to, čo konzumujeme, nás do istej miery ovplyvňuje. Sám dobre vieš, že ak si hladný, vieš byť na svoje okolie poriadne nepríjemný, a keď sa naješ až príliš, nič sa ti nechce a tvoj mozog prestáva úplne pracovať. A potom sú tu tvoje obľúbené jedlá, ktoré ti vedia vždy zdvihnúť náladu.   

Rovnako sú na tom aj slávni ľudia, o ktorých chúťkach bola napísaná kniha Večere diktátorov – sprievodca skazenými chúťkami tyranov od autoriek Victorie Clark a Melissy Scott. Istý svetový diktátor miloval KFC, iný zbožňoval kobrí guláš a ďalší si pochutnával na halucinogénnych korienkoch citlivky. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, o kom konkrétne pri týchto delikatesách hovoríme 

Mussolini zbožňoval cesnak a francúzsku gastronómiu považoval za nechutnú 

Obľúbené jedlo Benita Mussoliniho, vodcu talianskeho fašizmu, bol obyčajný šalát z cesnaku, poliaty olivovým olejom a citrónovou šťavou. Francúzskymi jedlami opovrhoval a rád jedol spoločne s celou rodinou. Potrpel si na dochvíľnosť a jeho manželka a ich 5 detí ho museli vždy už čakať spoločne za jedným stolom. 

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/sliced-garlic-clove-bulb-wicker-basket-282081980

Kim Čong-il miloval polievky zo žraločích plutiev a psov 

Bývalý severokórejský vodca, otec súčasného vodcu Kim Čong-una, si rád pochutnával na polievke zo žraločích plutiev, slanine a polievke zo psieho mäsa.

Vraj mu mali zabezpečiť mužnosť a dobré zdravie. A údajne bol aj najväčším svetovým konzumentom koňaku Hennessy. Okrem toho mu slúžila nemalá skupina žien, ktoré zabezpečovali, aby každé jedno zrniečko ryže pre diktátora bolo rovnakého tvaru, farby a veľkosti 

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/chinese-royal-sharks-fin-soup-crab-194036072

Pol Pot, diktátor zodpovedný za smrť 2 miliónov Kambodžanov, si nechával pripravovať kobrí guláš 

Pol Pot obľuboval mäso z diviny, hadie mäso, čerstvé ovocie, brandy a čínske víno. Jeden z najväčších diktátorov 20. storočia si dopriaval lukulské hody, zatiaľ čo jeho ľud umieral od hladu. Obyčajní ľudia pracovali celé dni na poliach a smeli piť len vodu so zopár zrniečkami ryže.    

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/snake-head-fish-belly-pickle-mustard-1551838721

Adolf Hitler bol vegetarián a ku koncu života jedol iba zemiakovú kašu a vývar 

Hitler svoje vegetariánstvo spájal aj so svojou ideológiou. Okrem toho veril, že bezmäsitá strava by mu mala pomôcť v boji proti jeho chronickej zápche a vetrom. Ku koncu 2. svetovej vojny jedol už iba zemiakovú kašu a čistý vývar. Hitler mal aj skupinu 15 ochutnávačov, ktorí každé jedno jeho jedlo ochutnali, a ak do 45 minút nezomreli, Adolf mohol jesť bez strachu.  

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/mashed-potatoes-bowl-on-wooden-table-303901985

Stalin miloval tradičnú gruzínsku kuchyňu 

Stalin sa narodil v meste Gori, ktoré sa dnes nachádza na území Gruzínska a miestne jedlo miloval. Hlavnými zložkami tradičnej gruzínskej gastronómie sú orechy, cesnak, slivky, granátové jablká a víno. Jedným z hlavných Stalinových kuchárov bol dokonca aj dedo súčasného ruského prezidenta, Vladimíra Putina, Spiridon Putin.    

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/food-on-table-georgian-cuisine-top-528048049

Bývalý ugandský diktátor bol vraj kanibalom 

Idi Amin miloval pečené kozie mäso, korene juky a pšeničný chlieb. Istú dobu zbožňoval všetko, čo patrilo k britskej kultúre, napríklad poobedňajší čaj. Amin veril, že pomaranče majú rovnaký účinok ako viagra a dokázal ich zjesť až 40 kusov denne.

Ako diktátor bol taký krutý, že sa o ňom vravievalo, že je kanibalom. Posledné roky života prežil v exile v Saudskej Arábii, kde si obľúbil pizzu a hotové jedlá z KFC.  

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/bangkok-thailand-february-6-2019-crispy-1308118378

Nicolae Ceaușescu mal rád vegetariánske lasagne a zeleninové šaláty 

Rumunský komunistický diktátor Ceaușescu si nechával servírovať vegetariánske lasagne poliate vajíčkom a smotanou, rumunského kapra v aspiku a grécky šalát so stejkom. Bol známy aj ako veľký estét a ani na recepciách pred inými štátnikmi nemal problém nepekne naservírované jedlo hodiť o zem a odkopnúť ho tak ďaleko, ako to bolo možné.  

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/fish-aspic-on-white-background-40234612

Diktátor z Rovníkovej Guiney pil čaje s halucinogénnymi účinkami  

Francisco Macías Nguema rád pil čaje z konope a z halucinogénnych korienkov citlivky. Ďalšie stolovacie pravidlá verejnosti nie sú známe. Medzi ľuďmi sa však šírila neoverená informácia, že bol kanibalom a že lebky svojich obetí skladoval v chladničke 

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/cannabis-herbal-tea-marijuana-leaves-672090916
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
24
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
22
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 autorov fantasy sérií, ktorí sa radia medzi najlepších v danom žánri (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME