Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk
Zdroj: ©HBO / MovieStillsDB

Obľúbené seriálové postavy, s ktorými to časom išlo dole vodou

Scenáristi sa z týchto sympaťákov skrátka rozhodli urobiť blbcov.

V prípade seriálov sa tomu asi nemožno úplne vyhnúť. Postavy, ktoré sme si na začiatku zamilovali, sa v neskorších sériách stávajú čoraz nesympatickejšie a otravnejšie. Akoby tvorcom skrátka dochádzali nápady a scenáre a charakterové oblúky našich obľúbencov jednoducho odflákli.

V tomto článku si predstavíme 9 postáv, ktoré sme v prvých epizódach (či sériách) mali naozaj radi, ale neskôr nám už poriadne brnkali na nervy.

1. Alan Harper (Dva a pol chlapa)

Alan Harper (Jon Cryer) z populárneho sitcomu Dva a pol chlapa bol na začiatku taký vcelku milý smoliar. Divák s ním dokázal sympatizovať, obľúbiť si ho a tie jeho smolné okamihy ho bavili, zároveň mu ale prial šťastie. Lenže potom sa to niekde zlomilo a tvorcovia z Alana urobili väčšieho lúzra, než si zaslúžil. Možno je to len náš názor, ale posledné série sme sa už na jeho eskapády proste nemohli pozerať bez pocitu trápnosti.

2. Clay Jensen (13 Reasons Why)

Prvá séria tínedžerskej drámy 13 Reasons Why bola kvalitná, emotívna a nebála sa zabŕdnuť do mnohých citlivých tém, ako šikana, homofóbia či samovražda. Clay Jensen (Dylan Minnette), ktorého kamarátka Hannah Baker (Katherine Langford) sa zabila a on následne odhaľoval, čo ju k tomu viedlo, bol sympatický, divák chápal jeho utrpenie a zármutok, rovnako ako aj snahu o vyrovnanie sa so smrťou svojej kamarátky a tajnej lásky.

Lenže v ďalších sériách to už išlo dolu vodou a z Claya sa stal v podstate idiot, neustále klamal a štylizoval sa do úlohy „jediného spravodlivého“. Tvorcovia to navyše solídne prehnali a vykreslili ho prakticky ako nevypočítateľného psychotika s halucináciami. S reálnym vykreslením postavy v prvej sérii to už nemalo vôbec nič spoločné.

3. Sabrina Spellman (Chilling Adventures of Sabrina)

Seriál Chilling Adventures of Sabrina sa nanovo pozrel na klasický príbeh Sabriny, mladej čarodejnice a obalil ho do pôsobivého dark fantasy hororového plášťa. Nechýbal ani čierny humor a sympatické postavy na čele so samotnou Sabrinou (Kiernan Shipka).

V prvej sérii sme ju spoznali ako milé, úprimné a odvážne dievča, ktoré malo nadovšetko rado svojich priateľov. Už v druhej sérii sa z nej ale stala „cool b*tch“, ktorá bola namyslená a robila jedno blbé rozhodnutie za druhým. Iste, zrejme to bol zámer, ale to nič nemení na fakte, že sa nám Sabrina dosť sprotivila a bolo pre nás čoraz ťažšie jej fandiť.

Kultová komédia Diabol nosí Pradu sa dočká druhého dielu. Vráti sa pôvodné herecké obsadenie?

Odporúčame prečítať:

Kultová komédia Diabol nosí Pradu sa dočká druhého dielu. Vráti sa pôvodné herecké obsadenie?

4. Rory Gilmore (Ženy z rodu Gilmorovcov)

Dramédia Ženy z rodu Gilmorovcov si našla veľké zástupy fanúšikov a s úspechom ju vysielali aj naše televízne stanice. Seriálu nechýbal prirodzený humor, skvele napísané dialógy a super postavy. Aj Rory Gilmore (Alexis Bledel) bola zo začiatku obrovskou sympaťáčkou. Rory bola milá, inteligentná a sebavedomá. Kašľala na nejakú blbú školskú popularitu a venovala sa tomu, v čom videla zmysel.

Lenže potom, ako dorazila na univerzitu, sa v nej akoby prebudila zmrazená puberťáčka a začala byť nepríjemná, vrhala sa do toxických vzťahov a s ostatnými niekedy zaobchádzala dosť arogantne. Opäť platí, že zrejme išlo o zámer tvorcov, ale nám skrátka chýbala tá „pravá Rory“, ktorú sme si zamilovali v prvých sériách.

5. Ross Geller (Priatelia)

Dobre, v tomto sa možno nezhodneme. Eskapády Rossa Gellera (David Schwimmer) boli síce vtipné a on sám bol zo začiatku sympaťák, ale časom sa aj on stal tak trochu otravný. Jeho večné vzťahové patálie s Rachel (Jennifer Aniston) sa riešili znova a znova, až nám napokon v závere bolo úplne jedno, či spolu vlastne skončia, alebo nie.

Rossovi tiež nepridalo, že vo vzťahoch sa nezriedka správal ako nezodpovedný kretén.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.