Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 27.1.2023
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Pozor, článok obsahuje spoilery

V priebehu posledných týždňov holdujeme seriálom vo zvýšenej miere než obvykle. Knižky máme prečítané, cvičiť sa nám nechce, robiť ani učiť už tobôž nie, a tak naše krôčiky a prstíky vedú na Netflix či HBO, k našim obľúbeným príbehom a postavám.

Určite nám mnohí dáte za pravdu v tom, že seriály nie sú iba o hlavných hrdinoch. Veľakrát sa nás skôr „dotknú“ vedľajšie postavy, ktoré kráčajú v pozadí tých ústredných, či už ako ich priatelia alebo nepriatelia (niekedy sa to aj strieda). No práve oni sú často tou vtipnou a zaujímavou vsuvkou, ktorá dej spestruje.

Good Morning Smile GIF by DreamWorks Animation - Find & Share on GIPHY

Toto sú niektoré z vedľajších postáv, ktoré sme si mnohí zamilovali ešte viac ako tie hlavné.

1) Rubeus Hagrid (Harry Potter)

Dobrák od kosti inklinoval k Harrymu od prvého dňa, odkedy sa spoznali. Skutočne mu ležalo na srdci jeho šťastie a správal sa k nemu ako k členovi rodiny. Bol veselý, láskavý, prostoreký a nedalo sa neobľúbiť si ho. Bol takým príjemným a veselým spestrením deja a veľakrát Harrymu pomohol, keď bol v úzkych, za čo sme s ním sympatizovali.

Warner Bros. Television / moviestillsdb.com

2) Tyrion Lannister (Game of Thrones)

Byť bratom dvoch šialených súrodencov, ktorí spolu súložia, a narodiť sa o polovicu menší ako všetci ostatní nie je práve jednoduchý životný údel. No Tyrion to zvládal s humorom jemu vlastným. Sarkastický, vtipný, inteligentný balič žien sa vedel vynájsť naozaj v ošemetných situáciách.

A je to jedna z mála postáv z celého seriálu, ktorej nechýbal humor, a bez neho by bol dej o dosť ochudobnený. Samozrejme, nebol to typický dobrák od kosti, skôr taký ten zloduch, pri ktorom sme tušili, že pod „škrupinou“ ukrýva dobré srdce.

HBO / moviestillsdb.com

3) Eric Effiong (Sex Education)

Komediálnych seriálov je na Netflixe málo, resp. takých, ktoré by si získali divácku priazeň. Sex Education medzi ne určite patrí. A dej by nebol tým pravým orechovým, keby pri Otisovom boku nestál kamarát Eric. Postava sympatického, vysmiateho a uvedomelého gaya očarila mnohých fanúšikov seriálu.

Sršal z neho životný elán, a to je to, čo jeho najlepšiemu kamošovi tak často chýbalo. V Ericovej postave sa črtalo mnoho pozitívnych charakterových čŕt, ako vernosť, láskavosť, pochopenie a schopnosť odpúšťať. Málokto by sa dal dokopy s niekým, kto ho roky šikanoval a pohŕdal ním, no Eric poslúchol hlas svojho srdca.

Netflix / moviestillsdb.com

4) Floki (Vikings)

Staviteľ lodí Floki bol jedným z najvýraznejších a zároveň najsympatickejších vedľajších hrdinov. Aj keď urobil mnoho chýb, bol pomerne spravodlivý a predovšetkým lojálny, ako voči svojim bohom, Ragnarovi, tak i milovanej manželke Helge.

Túto postavu charakterizovalo excentrické vystupovanie, zmysel pre humor, vynaliezavosť, bojovnosť a láskavosť. Ľúbil Ragnarových synov ako vlastných, i keď mal o svojich otcovských predpokladoch výrazné pochybnosti. Dej mnohokrát príjemne spestril a oživil.

MGM / moviestillsdb.com

5) Samantha Jones (Sex and the City)

Najvýraznejšia z celej štvorice kamarátok, milovníčka sexu a života, hasila mnoho depresií hlavnej hrdinky a jej hlášky sa stali nezabudnuteľnými. Na rozdiel od Carrie nežila v snoch, ale v realite, ktorú si dokázala vo veľkej miere okoreniť.

Viaceré fanúšičky Sex and the City určite potvrdia, že bez jej osobitého charakteru a vystupovania by seriál nebol takým úspešným.

New Line Cinema / moviestillsdb.com

6) Berta (Two and a Half Men)

Diváci si Bertine sarkastické a vždy trefné a pikantné poznámky zamilovali. I keď slúžkou bola príšernou, keďže robila minimum, a aj to ofrflala, no bola už súčasťou domácnosti Charlieho Harpera a spestrovala všetky nudné posedenia v kuchyni.

Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

7) Blair Waldorf (Gossip Girl)

V seriáli bola hlavnou hrdinkou Serena, išlo tam hlavne o ňu, jej problémy, minulosť a návrat do školy. No väčšinu divákov bavila hlavne Blair a jej vzťahy a lásky, ktoré neobmieňala tak často ako jej blonďavá kamoška. Charakterovo boli spolu s Chuckom najzaujímavejšie postavy a dokázali zatieniť celú Serenu aj s jej armádou bývalých a súčasných frajerov.

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com

8) Mona Warderwaal (Pretty Little Liars)

Inteligentná, tak trochu šibnutá tmavovláska hackovala počítače jedna radosť a bola aj jednou z A, čo si zasluhovalo istú dávku talentu na lži a vydieranie. Príbeh tajomnej Mony bol, dá sa povedať, ešte zaujímavejší než hlavných hrdiniek.

Divák fakt nemal ani tušenia, či je vlastne dobrá, či zlá a čo zase vie a skrýva. Faktom ostáva, že drobná brunetka bola vždy o krok vpred ako ostatní, a to nás bavilo.

ABC family / moviestillsdb.com

9) Oslík (Shrek)

„Už tam budem??“ Táto veta sa stala notoricky známou hláškou vďaka kľúčovej postave rozprávajúceho oslíka z príbehu o zelenom „zlobrovi“. Otravný, prihlúply, no srdečný a roztomilý oslík k tomuto animovanému filmu jednoducho patrí.

Dreamworks Pictures / moviestillsdb.com

10) Nicky Nichols/Lorna Morello/Suzanne ‚Crazy Eyes‘ Warren (Orange is The New Black)

Seriál o väzenkyniach sa stal trhákom Netflixu. Rozličné osudy žien sprevádza príbeh tridsaťdvaročnej Piper, inak inteligentnej a poctivej ženy, ktorá sa vďaka chybám z minulosti dostala do väzenia na 15 mesiacov. V deji je, pravdupovediac, zasadených ale mnoho zaujímavejších a menej fádnych postáv.

Jednou z nich je aj ryšavá lesbička Nicky, ktorá nás zaujala svojím sarkazmom, životným nadhľadom, bezstarostným vystupovaním, pestrou minulosťou a láskou k orálnemu sexu. Je to jedna z tých osôb, ktoré vojdú do miestnosti a rozžiaria ju svojou charizmou. Nejeden z divákov preklial Luscheka, keď kvôli nemu na pár častí zmizla z deja.

Nickina láska je Lorna, pekná a nekonfliktná sympaťáčka. V prvej sérii sme ju brali za budúcu nevestu a šťastne zamilovanú ženu, keďže neustále hovorila iba o svojom budúcom obrade. No mnohým pozorným divákom seriálu nešlo do hlavy, prečo ju, sakra, jej milovaný snúbenec nikdy nenavštívil. Až potom sme sa dozvedeli, že všetko je úplne inak, a to je aj dôvodom, prečo sedí vo väzení.

K ďalším zaujímavým postavám seriálu s určitosťou patrila aj Suzanne, ktorú poznáme skôr pod prezývkou Crazy Eyes. Tú si vyslúžila svojím pološialeným pohľadom a veľmi nezvyčajným správaním. Je úplne iná ako všetci ostatní, tak trošku viac vyšinutá, a v každom vidí iba dobro. Je preto jednoducho manipulovateľná a ľahko sa dá vyviesť z miery. Kde vstúpila, tam sme vedeli, že nás nudné scény určite nečakajú.

Netflix / moviestillsdb.com

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť