Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Pozor, článok obsahuje spoilery

V priebehu posledných týždňov holdujeme seriálom vo zvýšenej miere než obvykle. Knižky máme prečítané, cvičiť sa nám nechce, robiť ani učiť už tobôž nie, a tak naše krôčiky a prstíky vedú na Netflix či HBO, k našim obľúbeným príbehom a postavám.

Určite nám mnohí dáte za pravdu v tom, že seriály nie sú iba o hlavných hrdinoch. Veľakrát sa nás skôr „dotknú“ vedľajšie postavy, ktoré kráčajú v pozadí tých ústredných, či už ako ich priatelia alebo nepriatelia (niekedy sa to aj strieda). No práve oni sú často tou vtipnou a zaujímavou vsuvkou, ktorá dej spestruje.

Good Morning Smile GIF by DreamWorks Animation - Find & Share on GIPHY

Toto sú niektoré z vedľajších postáv, ktoré sme si mnohí zamilovali ešte viac ako tie hlavné.

1) Rubeus Hagrid (Harry Potter)

Dobrák od kosti inklinoval k Harrymu od prvého dňa, odkedy sa spoznali. Skutočne mu ležalo na srdci jeho šťastie a správal sa k nemu ako k členovi rodiny. Bol veselý, láskavý, prostoreký a nedalo sa neobľúbiť si ho. Bol takým príjemným a veselým spestrením deja a veľakrát Harrymu pomohol, keď bol v úzkych, za čo sme s ním sympatizovali.

Warner Bros. Television / moviestillsdb.com

2) Tyrion Lannister (Game of Thrones)

Byť bratom dvoch šialených súrodencov, ktorí spolu súložia, a narodiť sa o polovicu menší ako všetci ostatní nie je práve jednoduchý životný údel. No Tyrion to zvládal s humorom jemu vlastným. Sarkastický, vtipný, inteligentný balič žien sa vedel vynájsť naozaj v ošemetných situáciách.

A je to jedna z mála postáv z celého seriálu, ktorej nechýbal humor, a bez neho by bol dej o dosť ochudobnený. Samozrejme, nebol to typický dobrák od kosti, skôr taký ten zloduch, pri ktorom sme tušili, že pod „škrupinou“ ukrýva dobré srdce.

HBO / moviestillsdb.com

3) Eric Effiong (Sex Education)

Komediálnych seriálov je na Netflixe málo, resp. takých, ktoré by si získali divácku priazeň. Sex Education medzi ne určite patrí. A dej by nebol tým pravým orechovým, keby pri Otisovom boku nestál kamarát Eric. Postava sympatického, vysmiateho a uvedomelého gaya očarila mnohých fanúšikov seriálu.

Sršal z neho životný elán, a to je to, čo jeho najlepšiemu kamošovi tak často chýbalo. V Ericovej postave sa črtalo mnoho pozitívnych charakterových čŕt, ako vernosť, láskavosť, pochopenie a schopnosť odpúšťať. Málokto by sa dal dokopy s niekým, kto ho roky šikanoval a pohŕdal ním, no Eric poslúchol hlas svojho srdca.

Netflix / moviestillsdb.com

4) Floki (Vikings)

Staviteľ lodí Floki bol jedným z najvýraznejších a zároveň najsympatickejších vedľajších hrdinov. Aj keď urobil mnoho chýb, bol pomerne spravodlivý a predovšetkým lojálny, ako voči svojim bohom, Ragnarovi, tak i milovanej manželke Helge.

Túto postavu charakterizovalo excentrické vystupovanie, zmysel pre humor, vynaliezavosť, bojovnosť a láskavosť. Ľúbil Ragnarových synov ako vlastných, i keď mal o svojich otcovských predpokladoch výrazné pochybnosti. Dej mnohokrát príjemne spestril a oživil.

MGM / moviestillsdb.com

5) Samantha Jones (Sex and the City)

Najvýraznejšia z celej štvorice kamarátok, milovníčka sexu a života, hasila mnoho depresií hlavnej hrdinky a jej hlášky sa stali nezabudnuteľnými. Na rozdiel od Carrie nežila v snoch, ale v realite, ktorú si dokázala vo veľkej miere okoreniť.

Viaceré fanúšičky Sex and the City určite potvrdia, že bez jej osobitého charakteru a vystupovania by seriál nebol takým úspešným.

New Line Cinema / moviestillsdb.com

6) Berta (Two and a Half Men)

Diváci si Bertine sarkastické a vždy trefné a pikantné poznámky zamilovali. I keď slúžkou bola príšernou, keďže robila minimum, a aj to ofrflala, no bola už súčasťou domácnosti Charlieho Harpera a spestrovala všetky nudné posedenia v kuchyni.

Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

7) Blair Waldorf (Gossip Girl)

V seriáli bola hlavnou hrdinkou Serena, išlo tam hlavne o ňu, jej problémy, minulosť a návrat do školy. No väčšinu divákov bavila hlavne Blair a jej vzťahy a lásky, ktoré neobmieňala tak často ako jej blonďavá kamoška. Charakterovo boli spolu s Chuckom najzaujímavejšie postavy a dokázali zatieniť celú Serenu aj s jej armádou bývalých a súčasných frajerov.

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com

8) Mona Warderwaal (Pretty Little Liars)

Inteligentná, tak trochu šibnutá tmavovláska hackovala počítače jedna radosť a bola aj jednou z A, čo si zasluhovalo istú dávku talentu na lži a vydieranie. Príbeh tajomnej Mony bol, dá sa povedať, ešte zaujímavejší než hlavných hrdiniek.

Divák fakt nemal ani tušenia, či je vlastne dobrá, či zlá a čo zase vie a skrýva. Faktom ostáva, že drobná brunetka bola vždy o krok vpred ako ostatní, a to nás bavilo.

ABC family / moviestillsdb.com

9) Oslík (Shrek)

„Už tam budem??“ Táto veta sa stala notoricky známou hláškou vďaka kľúčovej postave rozprávajúceho oslíka z príbehu o zelenom „zlobrovi“. Otravný, prihlúply, no srdečný a roztomilý oslík k tomuto animovanému filmu jednoducho patrí.

Dreamworks Pictures / moviestillsdb.com

10) Nicky Nichols/Lorna Morello/Suzanne ‚Crazy Eyes‘ Warren (Orange is The New Black)

Seriál o väzenkyniach sa stal trhákom Netflixu. Rozličné osudy žien sprevádza príbeh tridsaťdvaročnej Piper, inak inteligentnej a poctivej ženy, ktorá sa vďaka chybám z minulosti dostala do väzenia na 15 mesiacov. V deji je, pravdupovediac, zasadených ale mnoho zaujímavejších a menej fádnych postáv.

Jednou z nich je aj ryšavá lesbička Nicky, ktorá nás zaujala svojím sarkazmom, životným nadhľadom, bezstarostným vystupovaním, pestrou minulosťou a láskou k orálnemu sexu. Je to jedna z tých osôb, ktoré vojdú do miestnosti a rozžiaria ju svojou charizmou. Nejeden z divákov preklial Luscheka, keď kvôli nemu na pár častí zmizla z deja.

Nickina láska je Lorna, pekná a nekonfliktná sympaťáčka. V prvej sérii sme ju brali za budúcu nevestu a šťastne zamilovanú ženu, keďže neustále hovorila iba o svojom budúcom obrade. No mnohým pozorným divákom seriálu nešlo do hlavy, prečo ju, sakra, jej milovaný snúbenec nikdy nenavštívil. Až potom sme sa dozvedeli, že všetko je úplne inak, a to je aj dôvodom, prečo sedí vo väzení.

K ďalším zaujímavým postavám seriálu s určitosťou patrila aj Suzanne, ktorú poznáme skôr pod prezývkou Crazy Eyes. Tú si vyslúžila svojím pološialeným pohľadom a veľmi nezvyčajným správaním. Je úplne iná ako všetci ostatní, tak trošku viac vyšinutá, a v každom vidí iba dobro. Je preto jednoducho manipulovateľná a ľahko sa dá vyviesť z miery. Kde vstúpila, tam sme vedeli, že nás nudné scény určite nečakajú.

Netflix / moviestillsdb.com

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.