Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Obľúbenú dovolenkovú destináciu Slovákov zaplavili zmutované šváby. Objavujú sa v hoteloch i reštauráciách

Dovolenku v tejto krajine si ešte dobre premysli.


Obľúbenú dovolenkovú destináciu aj mnohých Slovákov zaplavili zmutované šváby. Reč je o slnečnom Španielsku. Objavujú sa aj na miestach, ako sú hotely, reštaurácie a bary.

„Blíži sa leto plné švábov,“ varoval generálny riaditeľ španielskej Národnej asociácie spoločností zaoberajúcich sa environmentálnym zdravím (ANECPLA) Jorge Galvan, píše portál Dnes24.

Je dosť možné, že situácia so švábmi v Španielsku ovplyvní cestovných ruch. O zmutovaných šváboch informujú médiá po celom svete. Španielska organizácia uvádza, že hmyz je takmer „neporaziteľný“, a to aj vďaka genetickým mutáciám. Dokonca chemikálie schválené EÚ, ktoré doteraz platili na tento škodný hmyz, už viac nefungujú.

Môžu šíriť baktérie a vírusy

Odborníci uvádzajú, že nárast počtu tohto hmyzu súvisí s rastúcimi teplotami a klimatickými zmenami. „Hmyz ako ploštice či šváby v tomto prípade exponenciálne urýchľuje svoj životný cyklus,“ vysvetlil šéf ANECPLA.

Jedným z najväčších rizík, ktoré tieto šváby predstavujú, je šírenie baktérií a vírusov. Asociácia preto apeluje na reštaurácie, hotely i bary, že musia konať rýchlo, ak si všimnú akýkoľvek náznak výskytu švábov v ich priestoroch.

Turisti môžu urobiť to, že si dôkladne skontrolujú batožinu pred odchodom z krajiny, aby si domov nedoniesli nechceného návštevníka.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.