Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Obľúbený obchod Slovákov spúšťa novinku v nakupovaní. Takáto bude budúcnosť

Cieľom je ústretovosť a zároveň efektivita.


Nakupovanie sa posúva čoraz ďalej. Len nedávno sme ťa informovali o prichádzajúcich nonstop potravinách a teraz prichádza ďalšia novinka. Ako informuje portál TV Noviny, obľúbený obchod Slovákov spúšťa novinku v každodennom nakupovaní.

Ide o obchodný reťazec Lidl. Obľúbený predajca uvádza koncept, v ktorom sú v niektorých hodinách pre zákazníkov dostupné iba samoobslužné pokladne.

Lidl túto novinku odštartoval už aj v Česku, kde to už nejaký čas testuje. Teraz sa plánuje väčšia implementácia aj na územie Slovenska.

Efektívne a ústretovo

U našich susedov to vyzeralo tak, že v menej vyťažených hodinách zatvorili klasické pokladne, pričom zákazníkov smerovali k tým samoobslužným. Pri nich, samozrejme, nechýba personál, na mieste je však iba jeden zamestnanec.

prehľad cien potravín

Mohlo by ťa zaujímať:

Veľký prehľad cien potravín. Takéto sú ceny na Slovensku po obrovskom zdražovaní

„V rámci testu hrá dôležitú rolu naša zásada ústretovosti,“ uviedla hovorkyňa českého Lidlu Eliška Froschová Stehlíková. V prípade, že by mali zákazníci záujem o klasickú pokladňu, tak by im mala predajňa vyhovieť a otvoriť ju.

Chcú spojiť dobré s užitočným. Cieľom Lidlu je nájsť systém, v ktorom sa budú zákazníci cítiť príjemne a zároveň zamestnanci fungovať efektívne.

Novinka funguje už aj na Slovensku

Takýto model nakupovania máme aj u nás na Slovensku, niektoré predajne Lidl Slovenská republika fungujú rovnako ako v Česku už teraz.

  1. Ktoré pokladne preferuješ ty?

    1. Klasické pokladne
    2. Samoobslužné pokladne
    689 hlas(y/ov)
    Share Your Result

„Vo vybraných predajniach sú v zákaznícky najmenej exponovaných hodinách (spravidla v prvú a poslednú hodinu) primárne otvorené samoobslužné pokladnice,“ vysvetlil hovorca Lidl Slovenská republika Tomáš Bezák.

Stále však poukazujú nato, že v prípade, že je záujem o klasické nablokovanie tovaru, tak zamestnanci zákazníkom vždy vyhovejú. Okrem toho platí, že ak je väčší nával a tvoria sa rady, tak sa otvoria aj klasické pokladne, aby bol zákazník vybavený čo najrýchlejšie.

Čo sa týka zvyšných obchodných reťazcov, tie zatiaľ zostávajú pri tradičnom systéme oboch typov pokladní.

obchod spúšťa novinku v nakupovaní
Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.