Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Obľúbený podnik celebrít hľadá do svojich radov „zamestnanca, ktorý neplače“

Trestnými oznámeniami ovenčený podnik pobúril ľudí svojou ponukou práce.


Nájsť dobrého zamestnanca je v dnešnej dobe priam nadľudský výkon. Otázne však je, koho je to chyba. Na jednej strane je tu kvantum zamestnancov, ktorých produktivita sa prakticky rovná nule a celú zmenu len odratúvajú sekundy do najbližšej prestávky. Na strane druhej tu máme zamestnávateľov so značne nerealistickými požiadavkami.

Za minimálku by najradšej splašili človeka s tromi vysokoškolskými titulmi, ktorý bude makať od nevidím do nevidím, za pekný úsmev ťahať nadčasy a neočakávať absolútne žiaden kariérny postup. Samozrejme, nič z toho ti nepovedia priamo na pohovore a spoliehajú sa na to, že až sa to raz dovtípiš aj sám, na odchod bude už neskoro. Táto firma však zvolila trochu iný postup.

Chcú zamestnanca, ktorý nikdy neplače a usmieva sa, nech sa deje čokoľvek

Kreation Organic Juicery je americká sieť prevádzok s čerstvými šťavami, šalátmi a iným sortimentom, veľmi populárna najmä medzi celebritami. Medzi stálych zákazníkov patria hviezdne esá ako Kendall Jenner, Alessandra Ambrosio či Reese Witherspoon, problém však asi majú so stálymi zamestnancami. Nedávno na dverách jednej zo svojich prevádzok uverejnili priamočiary inzerát, ktorý pobavil internet a stal sa okamžitým virálom.

„Hľadáme človeka, ktorý je naozaj k dispozícii, nemešká a nevyhovára sa,“ píše sa v inzeráte a úprimne, na tom predsa nie je nič divné. Predsa len, kto by chcel platiť niekoho, kto príde polhodinu po otváračke a zabalí to skôr, ako sa vôbec vyložia stoličky? Asi nikto. Lenže inzerát pokračuje. A tu prichádza tá vtipná časť.

„Hľadáme človeka, ktorý nikdy neplače a usmieva sa, nech sa deje čokoľvek.“ Ľudia mali z toho veľmi zmiešané pocity. Niektorí boli presvedčení, že je to fér požiadavka, ostatní mali na situáciu trochu iný názor. „Čo sa musí diať v predajni so šťavami, že tam musia zamestnanci plakať?!“ spýtal sa jeden z komentujúcich. „Ak toto nie je výstraha pre budúceho zamestnanca, tak už hádam nič,“ vyjadril sa zase ďalší.

Shutterstock

Dôvod na obavy?

Hoci na prvý pohľad sa môže zdať, že firma len nenarazila na tých pravých ľudí, skutočnosť môže byť niekde úplne inde. Ľudia na internete si neodpustili trochu pátrania a zistili, že pracovať v Kreation Organic asi nebude práve výhra. Svedčia o tom, napríklad, kvantá žalôb.

Bývalí zamestnanci sa súdili o peniaze za odpracované nadčasy či PN-ku, v jednom prípade dokonca za vyhrážanie sa nožom kvôli sexuálnej orientácii. Potom niet divu, že si ľudia neodpustia nejakú tú slzičku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť