Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona
Zdroj: ©Shutterstock

Obnažené psychologické fakty o zamilovaných chlapoch

Toto zahŕňa status zamilovaného muža.

Silné emócie pri zaľúbení robia s mozgom a telom človeka to, čo u narkomana. V tomto prípade je to zdravá závislosť slúžiaca evolučnému účelu.

Na začiatku vzťahu mozog produkuje vysokú hladinu fenyletylamínu (PEA), preto je zamilovanosť taká návyková. Tento prirodzene produkovaný amfetamín robí z ľudí zabuchnutých zombíkov.

Zamilovaní muži majú tendenciu cítiť sa extra šťastne, čo spôsobuje eskalovaná koncentrácia dopamínu, ktorý je spojený s centrom odmeňovania. Prežíva eufóriu až pocity blaženosti. To platí najmä v počiatočných fázach vzťahu.

Čo všetko sa deje s telom a mozgom zamilovaného chlapa?

Lásku spúšťa fyzická príťažlivosť

Keďže muži sú vizuálne stvorenia, príťažlivosť sa u nich začína pri tele. To, ako vyzeráš, ho prinúti rozhodnúť sa, či mu stojíš za to. Ak hovoríme o zamilovaní, pre 46 % mužov je najdôležitejšia ženská tvár. Nasleduje zadok (18 %), vlasy (11 %) a nohy (9 %). 

Za veľmi príťažlivé tiež považujú, keď osoba, do ktorej sa zamilovali, iniciuje prvý krok a fyzickú intimitu. 

Stráca zmysel pre úsudok a nerieši, čo si myslia ostatní

Láska človeka núti robiť hlúpe rozhodnutia. Dokonca aj ten najrozumnejší a najlogickejší muž môže pod vplyvom šípu cupida robiť blbosti. Prefrontálna časť mozgu, ktorá riadi plánovanie, rozhodovanie a organizáciu, prejde do režimu offline. Taktiež sa mu ťažšie tvoria slová, čo je spôsobené epinefrínom. Tento mocný hormón zvyšuje srdcovú frekvenciu, čo ho rozpáli a zmätie, keď je v blízkosti svojho idolu.

Väčšina mužov sa pri vstupe do dospelosti drží spoločenských noriem. Ak je však zaľúbený, deaktivujú sa časti mozgu, ktoré riadia sociálny úsudok a strach. Jeho obavy z vybočenia z radu sa rozplynú. Nehanebne dáva najavo svoju lásku.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje