Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír

Každý nejako začínal. Výnimkou nie sú ani dnes už svetoznámi herci a herečky. V súčasnosti im síce leží pri nohách celý Hollywood, majú na konte mnoho cien a milióny fanúšikov, ale aj oni sa museli v začiatkoch poriadne otáčať, aby si zarobili na živobytie. V akých zamestnaniach začínali Johnny Depp, Sylvester Stallone či Amy Adams? To sa dozvieš v našom článku.

1. Channing Tatum – striptér

Channing Tatum pracoval ako striptér. Táto práca mu vnukla inšpiráciu na film Magic Mike.

Známeho Channinga Tatuma sme mohli vidieť v takých úspešných kúskoch, ako 21 Jump Street, Foxcatcher či Osem hrozných. V mladosti sa venoval futbalu a iným športom, nejaký čas študoval aj na vysokej škole, ale napokon s ňou sekol. Vystriedal niekoľko zle platených prác a neskôr začal pracovať ako striptér v nočnom klube.

Táto práca mu vnukla inšpiráciu na film Magic Mike, ktorý v roku 2012 natočil Steven Soderbergh s Tatumom v hlavnej úlohe.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/channing-tatum-2018-cinemacon-warner-bros-1078152569)

2. Rachel McAdams – obsluha v McDonalde

Talentovanú krásku Rachel McAdams si mohol vidieť napríklad vo filmoch Sherlock Holmes, Lásky čas či Spotlight. Za poslednú zmienenú snímku si odniesla aj nomináciu na Oscara. Ešte predtým, než sa naplno vrhla do sveta Hollywoodu, sa Rachel venovala krasokorčuľovaniu a iným športom (futbalu, volejbalu či bedmintonu).

Istý čas pracovala ako obsluha vo fast foodovej reštaurácii McDonald’s.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-oct-20-rachel-mcadams-509584465)

3. Tom Cruise – poslíček

Tom Cruise, známy napríklad zo série Mission: Impossible, Magnólie, Minority Report či Na hrane zajtrajška, istý čas navštevoval františkánsky seminár. Uvažoval totiž, že by sa mohol stať katolíckym kňazom.

Ešte predtým, než sa mu začalo dariť na hereckom poli, vystriedal niekoľko pracovných pozícií, okrem iného pracoval aj ako poslíček v hoteli, kde hosťom nosil batožinu.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/new-york-june-6-2017-tom-670869181)

4. Johnny Depp – telemarketér

Johnnyho Deppa iste netreba nejako zvlášť predstavovať. Hviezda filmov, ako Nožnicovoruký Edward, Sweeney Todd či Piráti Karibiku, však tiež začínala v najrôznejších džoboch. Depp mal slabosť pre hudbu a hral v niekoľkých kapelách. Jeho predstava teda bola, že sa stane rockovou hviezdou, ale napokon dal prednosť herectvu.

Ešte predtým ale pracoval napríklad ako telemarketér pre spoločnosť vyrábajúcu perá. Ako sám priznal, túto prácu nenávidel a podarilo sa mu predať len jedno pero.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cannesfrance-14-may-2011-actor-johnny-200809430)

5. Steve Buscemi – hasič

Výborného herca Stevea Buscemiho môžeš poznať z filmov, ako Veľká ryba, Big Lebowski či Fargo. Okrem toho sa objavil aj v chválenom seriáli Impérium – Mafia v Atlantic City, za ktorý si odniesol Zlatý glóbus a dve nominácie na Emmy Award. K herectvu ho to síce ťahalo odjakživa, ale spočiatku pracoval v New Yorku ako hasič.

V tejto práci ostal približne štyri roky, keďže v tom čase sa to začalo hýbať s jeho hereckou kariérou. Po teroristických útokoch z 11. septembra 2001 sa Buscemi vrátil k svojmu pôvodnému povolaniu a niekoľko dní pomáhal ostatným hasičom pri záchranárskych prácach a odstraňovaní trosiek.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/berlin-february-14-actor-steve-buscemi-44970370)

6. Dwayne „The Rock“ Johnson – umývač riadu

Dwayne „The Rock“ Johnson patrí k najlepšie plateným hercom súčasnosti. Strihol si úlohy vo filmoch San Andreas, Jumanji: Vitajte v džungli, Rampage: Ničitelia a vidieť sme ho mohli aj v niekoľkých dieloch série Rýchlo a zbesilo. Predtým, než The Rock nastúpil na hereckú dráhu, pôsobil ako futbalista a profesionálny wrestler.

Jeho vôbec prvým zamestnaním bolo umývanie riadu.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/dwayne-johnson-world-premiere-fast-furious-1458189023)

7. Julia Roberts – zmrzlinárka

Populárna herečka Julia Roberts si urobila meno romantickou komédiou Pretty Woman, a ďalej titulmi, ako Noci s nepriateľom, Notting Hill či Dannyho jedenástka. Za rolu v biografickej dráme Erin Brokovich si odniesla aj Oscara. Julia Roberts chcela byť pôvodne veterinárkou, mala talent aj na hudbu (hrala na klarinet). Napriek tomu sa napokon rozhodla pre herectvo.

Popri tom, ako brala lekcie herectva, pracovala okrem iného aj ako zmrzlinárka.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/julia-roberts-attends-money-monster-premiere-546453448)

8. Brad Pitt – maskot

Brad Pitt má na konte obrovské množstvo kvalitných filmov, za všetky môžeme spomenúť napríklad Klub bitkárov, Podivný prípad Benjamina Buttona, Nehanebných bastardov či Vtedy v Hollywoode. Za posledný menovaný film si odniesol aj svojho prvého hereckého Oscara. V mladosti mu išiel golf, plávanie či tenis. Odjakživa ho ale lákalo herectvo a už ako študent hral vo viacerých hrách či muzikáloch.

Okrem toho však pracoval aj ako maskot pre reštauráciu El Pollo Loco. V kostýme sliepky zdravil zákazníkov a snažil sa okoloidúcich presvedčiť, aby si do reštaurácie zašli.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/london-uk-july-30-2019-brad-1466942936)

9. Amy Adams – čašníčka

Oscarová Amy Adams je považovaná za jednu z najlepších herečiek súčasného Hollywoodu. Zahrala si vo filmoch Pochyby, Majster či Prvý kontakt. Ako študentka preukazovala talent pre gymnastiku a balet. O dráhe profesionálnej baletky istý čas vážne uvažovala.

Napokon ale zistila, že na to, aby sa baletu mohla venovať profesionálne, nemá dostatok talentu. Snažila sa preraziť ako herečka, a popri tom pracovala napríklad v obchode s oblečením a ako čašníčka v reštaurácii Hooters.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/venice-italy-september-02-amy-adams-501202381)

10. Sylvester Stallone – upratovač a herec v péčku

Sylvester Stallone, hviezda mnohých akčných či športových filmov, ako Rambo, Cobra či Rocky, mal tiež pomerne náročné začiatky. Herec pracoval ako upratovač v zoologickej záhrade, kde čistil zvieracie klietky. Zaujímavé je, že jeho prvým hereckým úspechom bola účasť vo filme pre dospelých The Party at Kitty and Stud’s.

Stallone neskôr priznal, že film natočil, lebo ho vyhodili z bytu a nutne potreboval peniaze.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-ca-august-06-2018-1151618603)
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.