Obyvateľom anglického mesta Shurdington prekážalo, že v okolí ich domov prechádzajú vodiči na autách nebezpečne rýchlo. Rozhodli sa teda pre netradičné riešenie. Ako píše portál LADbible, vytvorili falošné rýchlostné radary a umiestnili ich k ceste. Uviedli, že to pomohlo a vodiči odvtedy jazdia oveľa pomalšie.
Ľudia zo Shurdingtonu sa ale vyjadrili, že boli nútení vziať veci do vlastných rúk. Vodiči na blízkej ceste bežne jazdili rýchlosťou až 128 kilometrov za hodinu. Výrazne tým teda prekračovali predpísaný limit 48 kilometrov za hodinu.
Keďže sa problém nedarilo vyriešiť po dobrom, obyvatelia prišli s vlastným nápadom. Zo žltého kartónu vytvorili dva falošné radary. Pri bližšom preskúmaní ich každý odhalí ako falošné, ale počas šoférovania dokážu pôsobiť reálne. Potvrdzuje to aj fakt, že vodiči odvtedy naozaj jazdili pomalšie.
Falošné radary napokon odstránili
Polícia sa však na aktivitu obyvateľov nepozerala príliš tolerantne a radary napokon odstránila. Treba povedať, že hoci umiestňovať podobné falošné radary nie je protizákonné, polícia to dôrazne neodporúča.
Hovorca mestskej rady síce obyvateľov na jednej strane pochválil za to, ako problém vyriešili, ale jedným dychom dodal, že ich čin aj tak nebol úplne správny. Uviedol ale, že dodržiavanie (resp. nedodržiavanie) rýchlosti v danej oblasti je dlhodobý problém.
„Rýchlosť je jednou zo štyroch príčin úmrtí a zranení na cestách, spolu s používaním mobilného telefónu počas šoférovania, jazdy bez zapnutého bezpečnostného pásu a šoférovaním pod vplyvom alkoholu alebo drog,“ zdôraznil. Apeloval tiež na vodičov, aby dodržiavali predpísané rýchlostné limity.