Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Obyvatelia anglického mesta prišli s originálnym spôsobom, ako bojovať proti cestným pirátom

Netradičné riešenie zabralo.


Obyvateľom anglického mesta Shurdington prekážalo, že v okolí ich domov prechádzajú vodiči na autách nebezpečne rýchlo. Rozhodli sa teda pre netradičné riešenie. Ako píše portál LADbible, vytvorili falošné rýchlostné radary a umiestnili ich k ceste. Uviedli, že to pomohlo a vodiči odvtedy jazdia oveľa pomalšie.

Ľudia zo Shurdingtonu sa ale vyjadrili, že boli nútení vziať veci do vlastných rúk. Vodiči na blízkej ceste bežne jazdili rýchlosťou až 128 kilometrov za hodinu. Výrazne tým teda prekračovali predpísaný limit 48 kilometrov za hodinu.

Profimedia

Keďže sa problém nedarilo vyriešiť po dobrom, obyvatelia prišli s vlastným nápadom. Zo žltého kartónu vytvorili dva falošné radary. Pri bližšom preskúmaní ich každý odhalí ako falošné, ale počas šoférovania dokážu pôsobiť reálne. Potvrdzuje to aj fakt, že vodiči odvtedy naozaj jazdili pomalšie.

Falošné radary napokon odstránili

Polícia sa však na aktivitu obyvateľov nepozerala príliš tolerantne a radary napokon odstránila. Treba povedať, že hoci umiestňovať podobné falošné radary nie je protizákonné, polícia to dôrazne neodporúča.

Hovorca mestskej rady síce obyvateľov na jednej strane pochválil za to, ako problém vyriešili, ale jedným dychom dodal, že ich čin aj tak nebol úplne správny. Uviedol ale, že dodržiavanie (resp. nedodržiavanie) rýchlosti v danej oblasti je dlhodobý problém.

Profimedia

„Rýchlosť je jednou zo štyroch príčin úmrtí a zranení na cestách, spolu s používaním mobilného telefónu počas šoférovania, jazdy bez zapnutého bezpečnostného pásu a šoférovaním pod vplyvom alkoholu alebo drog,“ zdôraznil. Apeloval tiež na vodičov, aby dodržiavali predpísané rýchlostné limity.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť