Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Predstavte si, že by ste mali problém dostať sa z bytu, pretože by na vás vonku striehli rozvášnené opice. Podobnú situáciu momentálne prežívajú obyvatelia thajského mesta. Informuje o tom portál Unilad.

Násilné makaky

Starobylé mesto Lopburi je považované za domov pre približne 6 000 makakov, ktoré sa v posledných mesiacoch stali násilnými a ich správanie je nekontrolovateľné. Nespokojnosť opíc pramení pravdepodobne aj z toho, že Lopburi navštevuje následkom pandémie oveľa menej turistov. Tí ich zvyčajne kŕmili banánmi a venovali im pozornosť, no o tento komfort nespokojné opičky prišli.

Profimedia

Musia sa pred nimi ukrývať

Situácia sa vystupňovala do takej miery, že sa obyvatelia mesta musia pred zvieracím výtržníkmi skrývať. Za svoje útočište si makaky vybrali budovu starého kina, do ktorej nikto nemôže vstúpiť, pretože naňho zaútočia. Majiteľ obchodu nachádzajúceho sa blízko tohto miesta musel do výkladu vystaviť plyšových krokodílov a tigrov, aby opice vydesil a nekradli mu tovar.

Obyvatelia opice na začiatku kŕmili jedlom a nezdravým občerstvením, aby ich aspoň do istej miery upokojili. Avšak problém sa tým iba zhoršil. Opice získali viac energie a začali sa viac rozmnožovať.

Profimedia

Výkaly sú všade

Obyvateľka mesta Kuljira Taechawattanawanna pre portál The Guardian prezradila, že ľudia tam momentálne žijú ako v klietke, pretože opice obsadili ich vonkajšie priestory. Jej terasu zakrýva sieťka, ktorú tam má kvôli bezpečnosti pred agresívnymi makakmi. Okrem toho priznala, že výkaly opíc sa už nachádzajú všade po uliciach a ten smrad je neznesiteľný.

Sterilizačná kampaň

Problém mesto trápi už dlhšie, no najskôr to istú dobu tolerovali, pretože makaky boli lákadlom pre turistov. Po koronakríze sa však aj táto „motivácia“ stala minulosťou. Momentálne vedenie Lopburi spúšťa sterilizačnú kampaň, aby zredukovali počet makakov a zabránili prípadnému ďalšiemu rozmnožovaniu.

Program však nemusí stačiť na zníženie počtu opíc na akceptovateľné množstvo, takže ministerstvo už vymyslelo plán na vybudovanie útočišťa pre makaky na opačnej strane mesta.

Profimedia

Zdroj: Unilad


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.