Obyvatelia thajského mesta sú nútení skrývať sa pred rozvášnenými opicami

Čím viac ich kŕmia, tým viac sa rozmnožujú.

Zdroj: Profimedia

Predstavte si, že by ste mali problém dostať sa z bytu, pretože by na vás vonku striehli rozvášnené opice. Podobnú situáciu momentálne prežívajú obyvatelia thajského mesta. Informuje o tom portál Unilad.

Násilné makaky

Starobylé mesto Lopburi je považované za domov pre približne 6 000 makakov, ktoré sa v posledných mesiacoch stali násilnými a ich správanie je nekontrolovateľné. Nespokojnosť opíc pramení pravdepodobne aj z toho, že Lopburi navštevuje následkom pandémie oveľa menej turistov. Tí ich zvyčajne kŕmili banánmi a venovali im pozornosť, no o tento komfort nespokojné opičky prišli.

Profimedia

Musia sa pred nimi ukrývať

Situácia sa vystupňovala do takej miery, že sa obyvatelia mesta musia pred zvieracím výtržníkmi skrývať. Za svoje útočište si makaky vybrali budovu starého kina, do ktorej nikto nemôže vstúpiť, pretože naňho zaútočia. Majiteľ obchodu nachádzajúceho sa blízko tohto miesta musel do výkladu vystaviť plyšových krokodílov a tigrov, aby opice vydesil a nekradli mu tovar.

Obyvatelia opice na začiatku kŕmili jedlom a nezdravým občerstvením, aby ich aspoň do istej miery upokojili. Avšak problém sa tým iba zhoršil. Opice získali viac energie a začali sa viac rozmnožovať.

Profimedia

Výkaly sú všade

Obyvateľka mesta Kuljira Taechawattanawanna pre portál The Guardian prezradila, že ľudia tam momentálne žijú ako v klietke, pretože opice obsadili ich vonkajšie priestory. Jej terasu zakrýva sieťka, ktorú tam má kvôli bezpečnosti pred agresívnymi makakmi. Okrem toho priznala, že výkaly opíc sa už nachádzajú všade po uliciach a ten smrad je neznesiteľný.

Sterilizačná kampaň

Problém mesto trápi už dlhšie, no najskôr to istú dobu tolerovali, pretože makaky boli lákadlom pre turistov. Po koronakríze sa však aj táto „motivácia“ stala minulosťou. Momentálne vedenie Lopburi spúšťa sterilizačnú kampaň, aby zredukovali počet makakov a zabránili prípadnému ďalšiemu rozmnožovaniu.

Program však nemusí stačiť na zníženie počtu opíc na akceptovateľné množstvo, takže ministerstvo už vymyslelo plán na vybudovanie útočišťa pre makaky na opačnej strane mesta.

Profimedia

Zdroj: Unilad

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré by sa mali v škole učiť na sexuálnej výchove

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME