Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Obyvateľov anglického mesta šokoval chaotický dizajn ciest. Teraz sú plné kľukatých čiar

Niektorým sa dizajn vôbec nepáči, iní ho zobrali s humorom.


Obyvatelia sa len neveriaco chytajú za hlavu. Mesto Worthing v západnom Sussexe sa v rámci boja proti klimatickej zmene zaviazalo stať sa do roku 2030 uhlíkovo neutrálnym. Ako píše portál LADbible, krokom k tomuto cieľu bolo aj vytvorenie centra, do ktorého nemajú prístup autá a človek si tam môže zájsť na príjemnú prechádzku.

Obyvateľom sa však príliš nepozdáva dizajn kľukatých čiar, ktoré pokryli cesty. A ešte menej sa im pozdáva, že na to úradníci údajne minuli 178-tisíc libier (takmer 166-tisíc eur).

Pohoršenie aj pobavenie

Dizajn mal evidentne pôsobiť sviežo a originálne, ale ľudia ho považujú za zlý nápad. Podľa nich to boli „vyhodené peniaze za hlúpy dizajn“, vďaka ktorému teraz centrum pôsobí neprehľadne a chaoticky. „Vyzerá to skôr, akoby tie čiary nakreslilo dieťa,“ povedal jeden z obyvateľov.

Iní to ale vzali s humorom. Bolo vraj od rady mesta naozaj premyslené namaľovať na zem vlnité čiary a prinútiť všetkých opilcov v meste, aby si mysleli, že kráčajú po priamke.

Zástupcovia mesta sa vyjadrili, že financie na tieto nevšedné čiary, ako aj na dizajn centra, pochádzali z vládnych grantov. „Bolo to plne financované z grantov, ktoré vláda poskytla mestskej rade v reakcii na opätovné otvorenie hlavnej ulice po zrušení obmedzení,“ podotkli s tým, že nie je pravda, že by na dizajn minuli 178-tisíc: „Náklady na dekoratívne biele čiary boli 1 230 libier (cca 1 440 eur), čo zahŕňa cenu materiálu aj realizáciu.“


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť