Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Obyvatelia austrálskeho mesta Melbourne sa už dlho, ale márne snažili o to, aby mesto opravilo výmoľ uprostred frekventovanej cesty. Výmoľ spôsobil už viacero nehôd, ale mesto sa akosi stále nemalo k tomu, aby cestu upravilo. Ľudia sa na to odmietli pozerať a nechceli tiež riskovať ďalšie a možno aj fatálne dopravné nehody. Prišli teda s naozaj zábavným a efektným riešením. O správe informoval portál LADbible.

Stromček uprostred cesty

Priamo uprostred výmoľu zasadili strom a jeho bezprostredné okolie vyznačili bielym sprejom. Týmto dali šoférom, ktorí po ceste prechádzajú, najavo, aby sa danému miestu vyhli. Obyvatelia neskôr novinárom povedali, že o porušenej ceste informovali mnohých úradníkov mesta, ale k jej náprave sa akosi nikto nemal.

Preto sa rozhodli vziať to do vlastných rúk. Zároveň tým chceli mesto svojráznym spôsobom vyzvať, aby už konečne konalo. Ako niektorí z obyvateľov dodali, pristúpili k tomuto riešeniu až vtedy, keď zlyhali všetky oficiálne možnosti. Fotografia stromčeka uprostred cesty sa dostala na internet, kde okamžite získala virálny status.

Ľuďom na internete sa tento nevšedný nápad pozdával a obyvateľov chválili za kreativitu. Zároveň si neodpustili niekoľko štipľavých poznámok na adresu vedenia mesta. Podľa nich je „hanbou“, že cestu doteraz neopravili a vodičov tak vystavovali zbytočnému riziku. Snáď sa táto aktivita dostane aj do uší patričných úradníkov a výmoľ na ceste konečne opravia.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť