Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Obyvatelia austrálskeho mesta Melbourne sa už dlho, ale márne snažili o to, aby mesto opravilo výmoľ uprostred frekventovanej cesty. Výmoľ spôsobil už viacero nehôd, ale mesto sa akosi stále nemalo k tomu, aby cestu upravilo. Ľudia sa na to odmietli pozerať a nechceli tiež riskovať ďalšie a možno aj fatálne dopravné nehody. Prišli teda s naozaj zábavným a efektným riešením. O správe informoval portál LADbible.

Stromček uprostred cesty

Priamo uprostred výmoľu zasadili strom a jeho bezprostredné okolie vyznačili bielym sprejom. Týmto dali šoférom, ktorí po ceste prechádzajú, najavo, aby sa danému miestu vyhli. Obyvatelia neskôr novinárom povedali, že o porušenej ceste informovali mnohých úradníkov mesta, ale k jej náprave sa akosi nikto nemal.

Preto sa rozhodli vziať to do vlastných rúk. Zároveň tým chceli mesto svojráznym spôsobom vyzvať, aby už konečne konalo. Ako niektorí z obyvateľov dodali, pristúpili k tomuto riešeniu až vtedy, keď zlyhali všetky oficiálne možnosti. Fotografia stromčeka uprostred cesty sa dostala na internet, kde okamžite získala virálny status.

Ľuďom na internete sa tento nevšedný nápad pozdával a obyvateľov chválili za kreativitu. Zároveň si neodpustili niekoľko štipľavých poznámok na adresu vedenia mesta. Podľa nich je „hanbou“, že cestu doteraz neopravili a vodičov tak vystavovali zbytočnému riziku. Snáď sa táto aktivita dostane aj do uší patričných úradníkov a výmoľ na ceste konečne opravia.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.