Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Obžalovali štyroch Čechov, ktorí obchodovali s ľuďmi vo Veľkej Británii

Obžalovaným hrozí v ČR trest odňatia slobody v rozmedzí osem až 15 rokov.


Štyroch Čechov obžaloval plzenský štátny zástupca z obzvlášť závažného zločinu obchodovania s ľuďmi. Podľa kriminalistov z Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ponúkala skupina „dobre platenú prácu“ vo Veľkej Británii občanom zo sociálne slabého prostredia Karlovarského kraja. Za vykonanú prácu im však nevyplatila takmer nič. Ďalší šiesti Česi sú stíhaní v Británii. V pondelok to uviedla Polícia ČR, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Obžalovaní vraj prepravili do Veľkej Británie najmenej sedem osôb, ktorým na mieste vzali doklady a mobilné telefóny. Násilím alebo pod hrozbou násilia ich nútili pracovať šesť dní v týždni v 12-hodinových zmenách v reštauráciách reťazcov rýchleho občerstvenia.

„Za túto činnosť však poškodení údajne nedostávali takmer žiadne peniaze, mzda bola posielaná na účet jedného z obžalovaných,“ spresnila polícia. Tí sa podľa kriminalistov obohatili približne o tri milióny českých korún (asi 126.000 eur). Celkovo podľa polície išlo o tri čiastočne samostatné skupiny páchateľov, pričom každá fungovala v inej časti Británie, konkrétne v mestách Londýn, Cambridge a Bedford. Prípadom sa okrem českej NCOZ zaoberala aj Metropolitná polícia v Londýne a polícia v Cambridgeshire. Pri vyšetrovaní spolupracovali aj pracovníci Europolu a Eurojustu. Obžalovaným hrozí v ČR trest odňatia slobody v rozmedzí osem až 15 rokov.

V rámci spoločného vyšetrovania troch nezávislých trestných konaní potom ďalej jednotka pre boj s moderným otroctvom Metropolitnej polície v Londýne obvinila štyroch občanov ČR a rovnaká jednotka v Cambridgeshire obvinila dvoch Čechov z trestného činu obchodovania s ľuďmi a moderného otroctva. Skupiny údajne vylákali na dobre platenú prácu a následne vykorisťovali najmenej 20 osôb. Týmito prípadmi sa budú zaoberať súdy vo Veľkej Británii, kde im hrozia doživotné tresty.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.