Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Shutterstock

Očakávanie verzus realita. Ako to naozaj vyzerá, keď po rozchode ostanete kamaráti?

Keby si mal vedro vody a tvoja ex by horela... vedel by si ho vypiť naraz?

Dvaja ľudia, ktorí boli kedysi do seba zamilovaní, zdieľali spoločné chvíle, posteľ a život, nemôžu byť hneď po rozchode kamaráti. Veľa ľudí sa rozchádza v zlom, ubolení a s krivdou sa potácajú po tomto svete, až kým si nevyliečia srdiečko.

Tak prečo ho ťažiť tým, že chcú silou-mocou pravidelne stretávať svojho/svoju ex? Nemôžete robiť veci rovnako a čakať iný výsledok, a aj keď si myslíte, že už ste v pohode a že s ex môžete úplne normálne vychádzať (čo si myslia asi všetci), väčšinou to končí nejako takto.

Porozchodové stalkovanie

Očakávanie: Sme úplne v pohode, už prešiel nejaký ten čas. Môžeme byť kamaráti, jasné. Len kvôli tomu, že sme sa rozišli, to neznamená, že sa máme doživotne nenávidieť a vyhýbať sa akémukoľvek kontaktu.

Realita: Taký klasický stalking dnes patrí medzi časté porozchodové aktivity. Prezerať si fotky, statusy, kontrolovať nové lajky či pridaných ľudí na Facebooku. Iní to zasa povýšili na nový level, keď sa chcú stretávať s človekom, ktorý im ublížil, len za jediným účelom. Aby mu ukázali, ako sú v pohode, ako to zvládajú a akú strašnú chybu urobil ten druhý. Plus, nikdy nie je na škodu odohnať každú potenciálnu známosť, či už malou intrigou, pretvárkou alebo vyhrážkou.

Shutterstock

Nový partner

Očakávanie: Tak ty už niekoho máš? Jasné, že je to v pohode. Nevadí mi to, práve naopak, teším sa s tebou. Hlavne, že si šťastná/ý, úprimne ti to želám. V piatok prídete obaja do baru? Jéé, to je super. Zabavíme sa.

Realita: Ako to len mohla/mohol urobiť? Po takom krátkom čase? Je to hajzel. Je to štetka. Ja som bola oveľa lepšia voľba. So mnou sa mala ako princezná. Na to nasleduje kontrola na fejsbúčiku a je to tu, je to pravda. Ale veď je špatná jak pondelková cesta do roboty. Tento päťkilový strašiak do fazule sa jej páči viac ako ja, hej? No a čo, že ja riešim všetko, čo má otvor, ja môžem, ale ona…. ona predsa nie.

Giuseppe, Milina, influencer, babka, tehotenstvo

Odporúčame prečítať:

19-ročný influencer tvrdí, že so svojou 76-ročnou snúbenicou čakajú dieťa

Spomienky na pekné chvíle

Očakávanie: Raz príde aj k tomu, že si spoločne sedíte za stolom s partiou a zrazu ide váš song. Alebo poviete naraz to isté slovo, alebo sa stane čokoľvek, pri čom si spomeniete na nejaké pekné chvíle. Teda aspoň jeden z vás určite. Nič sa nedeje, usmejete sa na seba a život ide ďalej.

Realita: Večer si pustíš film, ktorý ste aj fakt dopozerali celý, a budeš plakať do vankúša, lamentovať, ako veľmi ti chýba, a analyzovať, kde a ako sa stala chyba. V tom horšom prípade odošleš prvú správu a už vieš, že niet cesty späť. Takto sa predsa ,,kamaráti“ nesprávajú. Uvedomuješ si, že čo bolo, to bolo, a vždy sa nájde niečo, čo ti pripomenie toho druhého. Už vieš, prečo sa dvaja ľudia nemajú po rozchode pravidelne stretávať? Všetko má svoj čas.

Shutterstock

Pozeranie filmu

Očakávanie: Príď ku mne, pozrieme si nejaký film.

Realita: Ale prosím ťa, ani keď ste boli spolu alebo keď ste sa ešte len začali stretávať, to nebolo o filme. A ani teraz by to neskončilo inak. Ak ti príde takéto pozvanie a ty ho dokonca prijmeš, váš vzťah vôbec nie je o kamarátstve. Otázne je, dokedy sa chceš priživovať na tom, čo bolo. Namiesto toho, aby ste sa obaja posunuli ďalej.

Chválenie sa novým partnerom

Očakávanie: Toto je môj nový priateľ. Je úžasný, tolerantný, vtipný a milujeme sa. Som šťastná, vyrovnaná a spokojná.

Realita: Bodaj by ťa roztrhlo od žiarlivosti! Pozri sa, o čo si prišiel. Tomuto, ani neviem, ako sa volá, nesiahaš ani po členky.

Shutterstock

Stretnutie po dlhšom čase

Očakávanie: Dnes sa chystá veľká oslava a príde aj on. Nemáš s tým žiadny problém. Určite prídeš, zabavíte sa, prehodíte pár slov a budete sa správať ako dvaja kultivovaní ľudia. Možno sa ani dlho nezdržíš a vyrazíš s babami do ulíc. Predsa nebudeš niekoho baliť rovno pred očami svojho ex. Veď je to trápne.

Realita: Už vyše hodiny stojíš pred skriňou a vyťahuješ tie najlepšie šaty. Za tvoj mejkap a vlasy by sa nemusela hanbiť ani nejaká celebrita. Si krásna, máš zvodný rúž a vstupuješ do miestnosti v štýle všetky oči na mne. Pozdravíš sa mu a nežne si dáš vlasy za jedno uško, lebo vieš, že toto sa mu vždy páčilo.

V závislosti od množstva skonzumovaného alkoholu začínaš flirtovať s jeho najlepším kamarátom a pútaš na seba pozornosť dovtedy, kým to nevydrží a utečie preč, alebo kým vydržíš ty. Musíš byť predsa za dámu, za femme fatale, ktorá vie v tých štekloch aj chodiť a nemá ovracané vlasy. Víťazoslávne sa usmievaš, vyhrala si.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť