Očakávanie verzus realita. Môžu ľudia po rozchode ostať skutočne kamarátmi?

Keby si mal vedro vody a tvoja ex by horela… vedel by si ho vypiť na raz? Alebo tak na dva-, až trikrát?

Zdroj: Jhonatan_Perez / pixabay.com

Dvaja ľudia, ktorí boli kedysi do seba zamilovaní, zdieľali spoločné chvíle, posteľ a život, nemôžu byť hneď po rozchode kamaráti. Veľa ľudí sa rozchádza v zlom, ubolení a s krivdou sa potácajú po tomto svete, až kým si nevyliečia srdiečko. Tak prečo ho ťažiť tým, že chcú silou mocou pravidelne stretávať svojho/svoju ex? Nemôžete robiť veci rovnako a čakať iný výsledok a aj keď si myslíte, že už ste v pohode a že s ex môžete úplne normálne vychádzať (čo si myslia asi všetci), väčšinou to končí nejako takto.

Očakávanie: Sme úplne v pohode, už prešiel nejaký ten čas. Môžeme byť kamaráti, jasné. Len kvôli tomu, že sme sa rozišli, to neznamená, že sa máme doživotne nenávidieť a vyhýbať sa akémukoľvek kontaktu.

Realita: Taký klasický stalking dnes patrí medzi časté porozchodové aktivity. Prezerať si fotky, statusy, kontrolovať nové lajky, či pridaných ľudí na facebooku. Iní to zasa povýšili na nový level, keď sa chcú stretávať s človekom, ktorý im ublížil len za jediným účelom. Aby mu ukázali, ako sú v pohode, ako to zvládajú a akú strašnú chybu urobil ten druhý. Plus, nikdy nie je na škodu odohnať každú potencionálnu známosť či už malou intrigou, pretvárkou alebo vyhrážkou.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/snl-saturday-night-live-season-42-l4FGjqviQ8LgjPZny)

Očakávanie: Tak ty už niekoho máš? Jasné, že je to v pohode. Nevadí mi to, práve naopak, teším sa s tebou. Hlavne, že si šťastná/ý, úprimne ti to želám. V piatok prídete obaja do baru? Jéé, to je super. Zabavíme sa.

Realita: Ako to len mohla/mohol urobiť? Po tak krátkom čase? Je to hajzel. Je to štetka. Ja som bola oveľa lepšia voľba. So mnou sa mala ako princezná. Na to nasleduje kontrola na fejsbúčiku a je to tu, je to pravda. Ale veď je špatná jak pondelková cesta do roboty. Tento päťkilový strašiak do fazule sa jej páči viac ako ja, hej? No a čo, že ja riešim všetko čo má otvor, ja môžem, ale ona…. ona predsa nie.

Očakávanie: Raz príde aj k tomu, že si spoločne sedíte za stolom s partiou a zrazu ide váš song. Alebo poviete naraz to isté slovo, alebo sa stane čokoľvek, pri čom si spomeniete na nejaké pekné chvíle. Teda aspoň jeden z vás určite. Nič sa nedeje, usmejete sa na seba a život ide ďalej.

Realita: Večer si pustíš film, ktorý ste aj fakt dopozerali celý a budeš plakať do vankúša, lamentovať ako veľmi ti chýba a analyzovať kde a ako sa stala chyba. V tom horšom prípade odošleš prvú správu a už vieš, že niet cesty späť. Takto sa predsa ,,kamaráti“ nesprávajú. Uvedomuješ si, že čo bolo, to bolo a vždy sa nájde niečo, čo ti pripomenie toho druhého. Už vieš prečo sa dvaja ľudia nemajú po rozchode pravidelne stretávať? Všetko má svoj čas.

Očakávanie: Príď ku mne, pozrieme nejaký film.

Realita: Ale prosím ťa, ani keď ste boli spolu alebo keď ste sa ešte len začali stretávať, to nebolo o filme. A ani teraz by to neskončilo inak. Ak ti príde takéto pozvanie a ty ho dokonca prijmeš, váš vzťah vôbec nie je o kamarátstve. Otázne je, dokedy sa chceš priživovať na tom, čo bolo. Namiesto toho, aby ste sa obaja posunuli ďalej.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/stephen-colbert-netflix-and-chill-show-G99zfmKHbFtoQ)

Očakávanie: Toto je môj nový priateľ. Je úžasný, tolerantný, vtipný a milujeme sa. Som šťastná, vyrovnaná a spokojná.

Realita: Bodaj by ťa roztrhlo od žiarlivosti! Pozri sa, o čo si prišiel. Tomuto, ani neviem ako sa volá, nesiahaš ani po členky.

Očakávanie: Dnes sa chystá veľká oslava a príde aj on. Nemáš s tým žiadny problém. Určite prídeš, zabavíte sa, prehodíte pár slov a budete sa správať ako dvaja kultivovaní ľudia. Možno sa ani dlho nezdržíš a vyrazíš s babami do ulíc. Predsa nebudeš niekoho baliť rovno pred očami svojho ex. Veď je to trápne.

Realita: Už vyše hodiny stojíš pred skriňou a vyťahuješ tie najlepšie šaty. Za tvoj make-up a vlasy by sa nemusela hanbiť ani nejaká celebrita. Si krásna, máš sexi rúž a vstupuješ do miestnosti v štýle, všetky oči na mne. Pozdravíš sa mu a nežne si dáš vlasy za jedno uško, lebo vieš, že toto sa mu vždy páčilo. V závislosti od množstva požitého alkoholu začínaš flirtovať s jeho najlepším kamarátom a pútaš na seba pozornosť dovtedy, kým to nevydrží a utečie preč alebo kým vydržíš ty. Musíš byť predsa za dámu, za femme fatale, ktorá vie v tých štekľoch aj chodiť a nemá ovracané vlasy. Víťazoslávne sa usmievaš, vyhrala si.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/queen-nicki-minaj-barbie-44xXqOpSV01c4)

Očakávanie: Nová známosť netrvala vôbec dlho a on je znovu sám. Je ti to veľmi ľúto, nezaslúžil si to. Fakt ju veľmi miloval. No ty si tu preňho za každú cenu. Môže sa na teba obrátiť, pomôžeš mu. To, že ste sa rozišli, neznamená, že ho nevieš ľudsky podržať, veď ste predsa kamaráti.

Realita: Búchaš šampanské o tri…dva…jeden… Na a máš to! Tak mu treba, aspoň konečne pochopil, že za všetko mohol on sám a je to všetko len jeho chyba. Azda si nemohol myslieť, že mu to s tou kravou vydrží, aj tak s ňou bol len preto, aby v tebe vyvolal žiarlivosť. Ten pocit zadosťučinenia je na nezaplatenie. Škodoradosť je najväčšia radosť. No tento pocit netrvá dlho, pretože on je taký rozkošný, keď je smutný, až ti ho príde ľúto. Iba, žeby nie.

Očakávanie: Za každým rozchodom stoja dvaja ľudia. Nie je vždy na vine len jeden. Urobili ste obaja veci, ktoré neboli pekné a uvedomujete si, že ako pár nemôžeme fungovať. Odpustili ste si a každý ide svojou cestou, bez hnevu, krivdy a bolesti.

Realita: To ona sa rozišla so mnou. Zlomila mi srdce. Nikdy som sa k nej nesprával zle, vždy som jej všetko kúpil, púšťal som ju von. Moja mama ju mala tak rada, chcel som ju požiadať o ruku. Všetko bolo super a krásne a zrazu jej len tak preplo v hlave a nechala ma. Veď ja na to prídem, s ktorým ma podvádzala. Zistil som jej heslo na facebook.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/originals-l3q2w1Mu9LoQFPBTy)

Očakávanie: Žijete a vychádzate spolu ako keby ani žiadny vzťah a bolestivý rozchod medzi vami nebol. Ste dobrými priateľmi, viete sa spolu zasmiať, vybehnete na kávu, máte spoločnú partiu. Nežiarlite na seba a takto je vám fajn.

Realita: Prečo sme sa vlastne rozišli? Poďme do vzťahu opäť a ignorujme fakt, že to naposledy bolo devastačné pre naše srdcia, pretože ego a iné veci nám boli, a aj vždy budú prednejšie. Veď všetko je fajn, vychádzame spolu super, tak čo sa na tom zmení, ak sa dáme opäť dokopy? Obrovská chyba, ktorú treba zopakovať ešte tak päť až šesťkrát. Len tak pre istotu.

Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
84
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Stovky ľudí sa zišli na námestí, aby spolu povedali "wow" ako herec Owen Wilson

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME