Očakávanú novinku Christophera Nolana v kinách napokon uvidíme! Tenet dorazí koncom augusta

Najočakávanejší film roka sa blíži.

Zdroj: Continental Film

Pandémia koronavírusu tvrdo zasiahla aj kiná na celom svete. Premiéry mnohých očakávaných titulov sa zrušili či presunuli na budúci rok. Podobným prípadom bol aj nový sci-fi thriller Tenet od Christophera Nolana. Ten sme viacerí považovali za potenciálny film roka a jeden z tých vôbec najočakávanejších titulov.

Najprv prišla správa o posune premiéry z júla na august, čo ešte nebolo také zlé. Potom ale štúdio Warner Bros. vyhlásilo, že v dôsledku pandémie ruší avizovanú celosvetovú premiéru s tým, že ešte nie je jasné, kedy Tenet do kín vlastne dorazí. Medzi fanúšikmi zavládol smútok, ktorý ale netrval dlho. Zo štúdia začali totiž prenikať hlasy, ktoré hovorili o snahe o akúsi alternatívnu premiéru.

Tenet si v kinách predsa len užijeme

V Spojených štátoch, kde to momentálne s koronavírusom vyzerá oveľa horšie, než napríklad v Európe, si Tenet premiéru zatiaľ neodbije. Keďže však každý odklad premiéry stojí nemalé peniaze, Warner Bros. sa rozhodlo film poslať na zahraničné trhy. Konkrétne až do 70-tich krajín sveta, vrátane Slovenska.

Dočkáme sa ho už 26. augusta 2020.

Jedine IMAX!

O čom vlastne Nolanova novinka je? To úplne presne nevieme, keďže ako je u tohto režiséra zvykom, väčšina informácií je držaná v tajnosti. Je ale jasné, že nás zavedie do sveta medzinárodnej špionáže. Hlavný hrdina v podaní Johna Davida Washingtona sa púšťa do nebezpečnej misie s cieľom odvrátiť tretiu svetovú vojnu.

Okrem Washingtona uvidíme aj Roberta Pattinsona, Elizabeth Debicki, Aarona Taylora-Johnsona, Kennetha Branagha, Michaela Cainea či Clémence Poésy.

Continental Film

Už z traileru je jasné, že tento film si priam pýta najväčšie IMAXovské plátno. Celkom evidentne nás čaká poriadne epický príbeh, plný dokonalej kamery a celkovej audiovizuálnej stránky.

Ale to nie je jediný dôvod, prečo si vybrať IMAX. Christopher Nolan totiž už pri nakrúcaní Tenetu počítal s tým, že ho uvidíme práve na tomto plátne. Využil pri tom špeciálne IMAX kamery s ohromne vysokým rozlíšením.

Continental Film

Tým vzniká kvalita obrazu a zvuku, ktorá vyráža dych. IMAX kamery totiž patria medzi kamery s najvyšším rozlíšením na svete, čo znamená, že výsledný film má tú najvyššiu možnú kvalitu. Z toho vyplýva, že film je primárne určený pre IMAX plátna, ktoré obraz kompletne zaplní. Snímku si teda budeš môcť vychutnať v tej najšpičkovejšej kvalite a ostrosti.

Bonus pre fanúšikov Nolana

Okrem toho je tu pre Nolanových fanúšikov ešte jedno lákadlo. CINEMAX totiž pri príležitosti 10. výročia premiéry Nolanovho sci-fi Počiatok tento film opäť nasadí do svojich kín (s českými titulkami, v IMAXe bude v originálnom znení bez titulkov). Pozrieť si ho budeš môcť už od 12. augusta 2020, lístky nájdeš tu.

Okrem toho stojí za zmienku, že v IMAXe si stále môžeš vychutnať Nolanovu epickú sci-fi odyseu Interstellar.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s CINEMAX Bratislava, s. r. o.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mamička si vytvorila originálne rúško, v ktorom môže popíjať vínko. Internet úprimne pobavila

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME