Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Už čoskoro sa do našich kín dostane očakávaný sci-fi horor Tiché miesto: Časť II. Pokračovanie úspešného hitu z roku 2018 malo doraziť už minulý rok, ale pandémia koronavírusu spôsobila, že fanúšikovia si museli počkať. Teraz však už premiére nič nebráni.

V prípade dvojky na režisérskej stoličke opäť sedel John Krasinski a v príbehu sa vrátime k rodine Abbotovcov. Evelyn (Emily Blunt) so svojimi deťmi putuje nebezpečným svetom, ktorému vládnu krvilačné monštrá s citlivosťou na zvuk.

Spolu s osamelým cynikom Emmettom (Cillian Murphy) sa snažia nájsť ostatných preživších, ale veľmi rýchlo si uvedomia, že nebezpečenstvo hrozí aj od nich. Trailery na film pôsobia veľmi dobre a zatiaľ sa zdá, že nás v kinách čaká naozaj výborné pokračovanie, ktoré originálu hanbu rozhodne neurobí. Trochu viac svetla môžu do situácie vniesť aj zahraničné recenzie, ktoré už máme k dispozícii. Čo nám vlastne hovoria?

CinemArt SK

Vraj nás čaká skvelý horor

Načo chodiť okolo horúcej kaše? Podľa kritikov je Tiché miesto: Časť II perfektným hororom, ktorý by si rozhodne nemal premeškať! Na stránke Rotten Tomatoes91 % pozitívnych recenzií s ratingom 7.50/10. Na stránke Metacritic zase svieti slušných 71 %. Toto hodnotenie je síce o niečo nižšie, než v prípade jednotky, ale stále je výrazne nadpriemerné.

Recenzenti píšu, že film je poriadne našliapnutá a napínavá jazda, ktorá má skvelé tempo a zároveň aj funkčné emócie. Okrem toho vraj veľmi zaujímavo rozširuje svet a prináša odpovede na mnohé otázky. Dustin Chase napísal, že z jeho pohľadu ide o rovnako kvalitný film ako originál. Pochválil herecké výkony a silné emocionálne scény.

CinemArt SK

„Krasinského zmysel pre kontrolu tempa a atmosféry je majstrovský,“ napísal zase Michael Ward. „Tiché miesto: Časť II je výborne vybalansovaný kúsok,“ dodáva Lee McCoy. „Máme tu mnoho akcie s obludami, skutočných emócií vďaka Cillianovi Murphymu a Krasinského réžia tentokrát žiari ešte viac.“

Marianna Neal popísala sequel ako strhujúcu pecku, ktorá divákom vyrazí dych. „Výborný letný film plný napätia,“ vyhlásil Joe Friar. Richard Propes vyzdvihol najmä výkon Millicent Simmonds, ktorá si opäť zahrala Evelyninu nepočujúcu dcéru Regan. Chválu si ale odniesla aj Emily Blunt. Podľa MoniLee Stormer ide o výraznú a silnú materskú figúru a rovnako pochvalne sa zmienila o výkone Simmonds.

Napätie aj emócie

Adam Graham napísal, že scenár obsahuje niekoľko dier, ale ako celok je Tiché miesto: Časť II výborným sequelom, ktorý fanúšikom dá presne to, čo chcú. „John Krasinski potvrdil, že prvý diel nebola náhoda,“ vyhlásil Kevin Carr. Jamal Gootborn dodal, že podľa jeho názoru ide o skvelý horor, ktorý opäť veľmi dômyselne využíva ticho a minimum dialógov.

„Výborný sequel, ktorý sa inteligentne vyhýba pokusom kopírovať originál. Namiesto toho rozširuje svet všetkými mysliteľnými spôsobmi,“ napísala MaryAnn Joanson. „Film je svižný, efektívny a plný majstrovsky zrežírovaných napínavých scén.“

Okrem kritikov sa však o snímke pochvalne vyjadrili aj diváci. Na Rotten Tomatoes jej udelili skvelé hodnotenie 94 %. Film navyše veľmi dobre odštartoval, aj čo sa týka tržieb. Momentálne má na konte 79,2 milióna dolárov a táto čiastka rozhodne bude stúpať. Už teraz je už viac-menej isté, že len v domovskej Amerike prekoná hranicu 100 miliónov dolárov. Tvorcovia si tak môžu pripísať ďalší úspech a nepochybne sa túto sériu ešte budú snažiť rozšíriť v ďalších filmoch.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť