„Och, to si myslel vážne?!“ Tragikomické príbehy ľudí, ktorým sa nepodarilo odhadnúť situáciu

Stalo sa ti už niečo podobné?

Zdroj: © Shutterstock

Človek niekedy neodhadne situáciu. Dá si kávu pred cestou do práce, ostane hore do tretej ráno, keď má o šiestej vstávať, alebo – a stáva sa to pomerne často – sa mu do ucha dostane taká bizarná informácia, že ju automaticky kategorizuje ako žart. Lenže… človek, čo ju vyslal, ju myslel smrteľne vážne.

Do takýchto situácií sa dostali aj títo ľudia z Redditu. A poväčšine z toho vznikli celkom slušné trapasy. Tie najabsurdnejšie z nich sme sa vám rozhodli zozbierať v tomto článku.

1. Môj 60-ročný otec mi zavolal a oznámil mi, že si zlomil bedrový kĺb, keď paraglajdoval na streche hotela.

2. Nový kamarát: „Viem, že by som nemal robiť toľko adrenalínových športov, ale život predsa treba žiť naplno, no nie? Aj tak v tridsiatke skončím na vozíku!“
Ja: „Haha, jasné, to my všetci…“
Nový kamarát: „Nie, počkaj, ja to myslím vážne. Mám degeneratívne ochorenie, ktoré mi do tridsiatky kompletne zdevastuje telo. Musím si ho užiť, kým sa ešte dá.“

3. Zobudila som sa z celkovej anestézie. Jedna zo sestričiek ma informovala, že kým som bola mimo, moje srdce na chvíľu prestalo biť. Bola som v tom, že ešte stále snívam a nebrala som to nejako vážne. Potom do izby dobehol otec a ja som zbadala tú číru paniku v jeho očiach. Vtedy mi svitlo, že to nebol sen.

© Shutterstock

4. Počas výšky sme s kamošmi chodili na obed do jedného neďalekého čínskeho bufetu. Rád by som podotkol, že v tom čase sme sa neobliekali práve najlepšie a vlastne sme sa celkovo o seba príliš nestarali. V ten deň pri vedľajšom stole sedel párik dvadsiatnikov, muž a žena, obaja formálne oblečení.

Keď dojedli, žena podišla k nášmu stolu a začala sa s nami rozprávať. Trochu divné, pomyslel som si, ale možno len chce byť milá. A v tom na nás z ničoho nič vybalila: „Nechceli by ste si zašukať?“ S kamošom sme sa pozreli na seba a začali sa nervózne smiať, lebo čo iné človek urobí v takej situácii, že?

5. Bol som na strednej a na messenger mi prišla správa v znení „Mitch je mŕtvy“. Myslel som si, že zase niečo vyviedol, tak som odpísal: „Hahaha, čo vyviedol tentokrát?“ Vysvitlo, že nič. Počas cesty zo školy sa mu vyduli mozgové cievy a neprežil to.

6. Stalo sa to pár rokov dozadu. Už ani neviem, ako na to prišla reč. Pamätám si len, že moja staršia sestra vyhlásila: „V Egypte nie sú žiadne moderné budovy. Len pyramídy.“ Myslela to smrteľne vážne.

© Shutterstock

7. Jeden chalan raz povedal mojej kamoške: „Počkať… ty si Číňanka?! Bol som v tom, že si Aziatka.“

8. Opýtal som sa kolegu, ako sa volá jeho syn. „Legolas,“ odpovedal a ja som sa začal na plné hrdlo rehotať, lebo som si myslel, že to mal byť vtip. Smial som sa solídne dve minúty, kým mi došlo, že on sa nesmeje. Jeho syn sa naozaj volá Legolas.

9. Pracujem na veterine. Raz k nám prišla ženská, čo chcela utratiť svojho psa (sučku), lebo ju v lete „nabúchala škaredá čivava“ a ona odmieta mať škaredé nečistokrvné štence. Po prvé, ani jej sučka nebola čistokrvná, a po druhé som sa jej snažila vysvetliť, že ďalšie šteniatka už nebudú od čivavy, takže nebudú „škaredé“. „Blbosť,“ odpovedala mi. „Tie skazené čivavie spermie v nej skysnú už navždy.“

© Shutterstock

10. Kolega mal na telefóne jeho ženu. Po chvíli sa ju rozhodol dať na reproduktor a ona po mne začala bliakať: „Máš aféru s mojím mužom?!“ Začala som sa smiať, celé mi to prišlo absurdné a komické… Očividne som ich svojím smiechom urazila oboch.

11. Prišla som do práce a môj šéf tam ešte nebol. Nikto nevedel prečo. Môj šéf je jeden z tých ľudí, čo sranduje o všetkom, a keď sa to netýka práce, nikto z nás jeho slová neberie príliš vážne. Keď prišiel do práce s niekoľkohodinovým oneskorením, povedal, že jeden z našich kolegov (mali sme s ním skvelý vzťah) v tú noc zomrel.

Pamätám si, že som sa zasmiala a odbila to slovami: „No jasné.“ Šéf povedal, že mal srdcový infarkt a vtedy som si to uvedomila. „Takže… vy to myslíte vážne?“ spýtala som sa s malou dušičkou a on sa rozplakal. Kolega nám dodnes chýba, nech je mu zem ľahká. Bol to skvelý chlap.

12. Moja šibnutá teta mi poslala SMSku, v ktorej mi rázne oznámila, že nie som pozvaná na pohreb môjho otca. Po prvé, môj otec stále žije. Je chorý, ale žije.

Po druhé, celá táto maškaráda vznikla len preto, že som išla na obed so svojimi nevlastnými súrodencami (z maminej strany). Otec mi nikdy nedovolil vídať sa s nimi, a tým, že som porušila jeho zákaz, som vykázaná z jeho časti rodiny. Nádhera. Neverila som vlastným očiam.

© Shutterstock

13. Pracujem v obchode s potravinami. Uprostred zmeny sme s kolegyňou začuli hlasné BUM, ale nič sme si z toho nerobili. Päť minút nato pribehla k pokladni pani, mohla mať asi šesťdesiat, ktorá u nás nakupuje každý jeden deň, a pokojne nám oznámila: „Vrazila som autom do vašej budovy.“ Takmer som sa začala smiať… a potom mi došlo, že to myslí vážne.

14. V ten deň som zistil, že som neprišiel ani na jednu jedinú prednášku z jedného predmetu. Úplne som zabudol, že som sa na ten predmet prihlásil. Prišiel za mnou spolužiak a hovorí mi: „Počuj, chlape, kde stále si? Nikdy tam nie si, keď učiteľ robí dochádzku.“ Len som sa zasmial, pretože som si myslel, že sranduje… a potom som si spomenul.

15. „Nechutné, že ešte nezakázali reklamy na tampóny. Fakt, že toto dovolia púšťať do sveta, len dokazuje, že ženy dostali príliš veľa moci a teraz nevedia, ako s ňou naložiť.“ Bol to kretén, to som vedela už predtým. Ale aj tak mi chvíľu trvalo spracovať, že to myslí seriózne vážne.

© Shutterstock

Zdroj: ButterBoi112 / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
48
Uups
Haha Haha
19
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Problémy, ktoré nám narúšajú pôžitok z oddychových činností

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME