Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Od 24. mája do 8. júna sa dočasne obnovia kontroly na hraniciach

"Policajný zbor bude tieto opatrenia vykonávať tak, aby dochádzalo iba k minimálnemu vytváraniu čakacích dôb na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky," deklaroval rezort vnútra.


Od 24. mája do 8. júna sa dočasne obnovia kontroly na hraniciach SR s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom a Českom a na medzinárodných letiskách. Dôvodom je zaistenie bezpečnosti počas konania konferencie Globsec 2023 Bratislava Forum. Návrh v stredu schválila vláda.

Na medzinárodnej bezpečnostnej konferencii Globsec v dňoch 29. až 31. mája sa zúčastnia významné politické a iné osobnosti verejného života z Európy a z ostatných častí sveta. „Prioritou je preto zaistenie vysokého bezpečnostného štandardu tohto významného medzinárodného podujatia. Materiál som predložil ako iniciatívny a toto opatrenie je dočasné,“ povedal dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

TASR

Cieľom kontrol je prijatie nevyhnutných opatrení súvisiacich so zabezpečením verejného poriadku a bezpečnosti na území Slovenskej republiky počas konania podujatia. Rozsah vykonávania hraničných kontrol na týchto hraniciach bude podľa ministerstva vnútra vychádzať z aktuálnych hrozieb a bude obmedzený na nevyhnutný čas. „Policajný zbor bude tieto opatrenia vykonávať tak, aby dochádzalo iba k minimálnemu vytváraniu čakacích dôb na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky,“ deklaroval rezort.

jedinečné miesto na Slovensku, turecké studne, Krupina, Banskobystrický kraj, Štrampľoch

Určite si prečítaj:

Toto jedinečné miesto sa nachádza na Slovensku. Prečo vzniklo, je doteraz veľkou záhadou

Pozemné hranice SR s Poľskom, Českom, Rakúskom a Maďarskom bude možné počas trvania kontrol prekračovať iba na vybraných hraničných priechodoch s výnimkou zložiek integrovaného záchranného systému, osôb vykonávajúcich práce na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch, poľovníkov a rybárov pri výkone svojej činnosti do piatich kilometrov od vnútornej hranice. Vlaková a letecká medzinárodná doprava nebude v tejto súvislosti žiadnym spôsobom obmedzovaná alebo zmenená.

Rezort vnútra odporúča všetkým osobám vstupujúcim na územie SR mať pripravené cestovné doklady, aby proces kontroly urýchlili. Občanom Slovenskej republiky a Európskej únie postačuje občiansky preukaz. Občania iných štátov musia mať cestovný pas, prípadne iné doklady, ktoré ich oprávňujú na pobyt na území Slovenskej republiky, ako napríklad pobytový preukaz či víza.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje