Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Od štvrtka je možné sa prihlásiť na očkovanie proti COVID-19 novými vakcínami

Nové vakcíny sú od výrobcov Sanofi Pasteur, Moderna a Pfizer/BioNTech.


Ministerstvo zdravotníctva SR umožňuje od štvrtka 26. januára prihlásiť sa na očkovanie proti COVID-19 novými vakcínami.

Záujemcovia o očkovanie tak môžu urobiť cez stránku korona.gov.sk alebo telefonicky na callcentrum Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Naďalej je možné využiť aj očkovanie bez registrácie. Ministerstvo zdravotníctva upozornilo na to, že očkovanie je stále najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu COVID-19 a je obzvlášť dôležité pre seniorov a ľudí s chronickými ochoreniami. Očkovanie sa začne od pondelka 30. januára tohto roka vo vybraných vakcinačných centrách.

Nové vakcíny, s ktorými ministerstvo zdravotníctva začína očkovať, sú od výrobcov Sanofi Pasteur, Moderna a Pfizer/BioNTech. Ide o vakcíny VidPrevtyn Beta od spoločnosti Sanofi Pasteur pre osoby staršie ako 18 rokov, Spikevax bivalent Original/Omicron BA.4-5 pre osoby staršie ako 18 rokov a Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 pre deti vo veku 5 až 11 rokov, ktoré budú dostupné iba ako posilňujúce dávky. Vakcína Comirnaty pre dojčatá a deti vo veku od 6 mesiacov až 4 rokov sa bude podávať v základnej očkovacej schéme.

Okrem aplikácie posilňujúcich dávok je stále možné očkovanie základnej schémy – teda podanie prvej a druhej dávky pôvodnými vakcínami proti COVID-19.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje