Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Odborníci zverejnili mestá, v ktorých sa najhoršie nadväzujú nové priateľstvá

Kde si kamarátov tak ľahko nenájdeš?


V ktorom meste si nájdeš kamarátov najkomplikovanejšie? Niekto by iste namietol, že táto otázka je nezmyselná. Možnosti hľadania kamarátov predsa nemožno určiť geograficky. Podľa nového rebríčka portálu Time Out však jednoznačne existujú mestá, v ktorých sa kamarátske vzťahy nadväzujú horšie.

Rebríček bol zostavený na základe skúmania 30-tisíc ľudí z celého sveta. Okrem rôznych iných kategórií zostavovatelia zohľadňovali aj to, v ktorých mestách si ľudia dokázali nájsť priateľov.

mestá, cestovanie, priateľstvo, kamarátstvo, fakty a zaujímavosti
Shutterstock

Kde sa najhoršie hľadajú kamaráti?

Ako tretie najhoršie miesto sa ukázalo byť austrálske Sydney. Až tri štvrtiny respondentov uviedli, že je v ňom „takmer nemožné“ nájsť si nových priateľov. Na druhom mieste skončila dánska Kodaň a tým úplne najhorším miestom na hľadanie nových priateľstiev sa stal švédsky Štokholm.

Time Out zostavil aj rebríček tých najlepších miest roku 2022. Na desiatej priečke skončila spomínaná Kodaň (ktorá síce neboduje v nadväzovaní priateľstiev, ale má iné prednosti), deviate miesto patrí Montrealu, ôsme Berlínu, siedme Marrákešu, šieste Prahe, na piatom nájdeme Amsterdam, na štvrtom Glasgow, na treťom Medellín, striebornú priečku berie Chicago a prvé miesto získal Edinburgh. A pokiaľ ťa to zaujíma, tak nie, žiadne slovenské mesto sa v rebríčku neumiestnilo… Kompletný rebríček nájdeš na tejto stránke.

mestá, cestovanie, priateľstvo, kamarátstvo, fakty a zaujímavosti
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť