Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Oddnes sa môže očkovať štvrtou dávkou každý nad 50 rokov veku

Od budúceho týždňa sa môžu očkovať druhou booster dávkou deti vo veku od 12 rokov so zníženou imunitou.


Záujemcovia nad 50 rokov sa môžu oddnes dať zaočkovať druhou posilňujúcou dávkou proti koronavírusu. Od budúceho týždňa sa budú môcť dať druhou booster dávkou očkovať aj imunokompromitovaní pacienti od 12 rokov. V tlačovej správe o tom dnes informoval komunikačný odbor ministerstva zdravotníctva.

Ako zdôraznilo ministerstvo, pandémia ochorenia COVID-19 neskončila a očkovanie je najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia a následnou hospitalizáciou či úmrtím. Preto ministerstvo sprístupnilo očkovanie štvrtou dávkou. Odstup od podania tretej alebo druhej posilňujúcej dávky musí byť minimálne 4 mesiace alebo 3 mesiace od prekonania ochorenia COVID-19. Záujemcom bude podaná vakcína Comirnaty od spoločnosti Pfizer-BioNTech bez ohľadu na ich predchádzajúce vakcíny.

Rezort zdravotníctva upozorňuje, že pokračuje aj očkovanie prvou dávkou očkovacej schémy a treťou dávkou. V tomto prípade si záujemcovia môžu vybrať z vakcín Comirnaty, Nuvaxovid a Janssen.

Registrácia na očkovanie je možná prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk. Záujemcovia môžu využiť aj možnosť očkovania bez registrácie. Zoznam voľných termínov je zverejnený a každý týždeň aktualizovaný na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť