Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Tento rok sa môžeme tešiť na premiéry viacerých očakávaných filmov. Nemalé nádeje sa iste upierajú aj k novému dielu Matrixu. Legendárne sci-fi sestier Wachowských dostane už štvrté pokračovanie. Réžiu má na starosti Lana Wachowski (tentokrát výnimočne bez sestry Lilly), avšak doteraz nebolo vôbec známe, o čom štvorka vlastne bude. To sa síce nezmenilo, ale ako informoval portál Deadline, niektoré detaily už predsa len boli odhalené.

Tak napríklad je už potvrdené, že Matrix 4 sa bude oficiálne volať The Matrix: Ressurections (v preklade Matrix: Vzkriesenie). Na práve prebiehajúcom ComiCone bol návštevníkom navyše predstavený aj prvý trailer. Ten zatiaľ nie je prístupný oficiálne, ale podľa tých, ktorí ho videli, vyzerá snímka naozaj parádne. Láka na návrat známych hrdinov, ale aj štedrú porciu akcie. Zatiaľ ale máme k dispozícii len slovný popis celej ukážky.

Warner Bros.

Návrat známych postáv

Ukážka sa začína Neom (Keanu Reeves), ktorý je na sedení u terapeuta (Neil Patrick Harris) a pýta sa ho, či je šialený. Terapeut mu na to povie, že „toto slovo tu nepoužívame“. Nasleduje prestrih na stretnutie Nea s Trinity, ktorej sa spýta: „Už sme sa niekedy stretli?“

Z toho by sa dalo usudzovať, že Neo si na udalosti predchádzajúcich filmov nepamätá, prípadne si ich pamätá len vágne. Od postavy Yahyau Abdula-Mateena II dostane červenú pilulku so slovami: „Je čas letieť.“ Trailer ďalej obsahuje viacero útržkov z akčných scén, bojov a šialenej akrobacie.

Warner Bros.

Znie to zaujímavo a už by sme to chceli vidieť na vlastné oči. Je faktom, že pre Lanu Wachowski bude určite ťažké na legendárnu trilógiu nadviazať tak, aby bola väčšina fanúšikov spokojná. Napriek tomu tu je veľký potenciál na poriadnu sci-fi pecku.

Ako sme napísali vyššie, do hlavnej úlohy sa vráti Keanu Reeves, ktorého doplnia aj viacerí starí, ale aj noví známi, menovite Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson, Daniel Bernhardt, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Priyanka Chopra či Christina Ricci. Na Slovensku si The Matrix: Ressurections vychutnáme od 22. decembra 2021.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť