Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Odin maľuje obrazy v štýle Jacksona Pollocka. Štetec v jej ruke však nehľadaj

Obrazy jedenásťročnej umelkyne predávajú ako suveníry.


Napriek tomu, že Jackson Pollock bol jedným z najväčších umelcov 20. storočia, nie všetci v jeho tvorbe vidia hodnotné umelecké diela. To sa ale nedá tak úplne povedať o obrazoch jedenásťročnej Odin, samičky havrana, ktorá žije v zoo Tropical Butterfly House Wildlife Conservation Park v Sheffielde.

Odin sa k maľovaniu dostala pred ôsmimi rokmi, keď jej chovatelia do klietky vložili stojan s plátnom. Pomocou potravinárskych farieb, ktoré sú bezpečné pre zvieratá, začala na toto plátno vytvárať umelecké diela, veľmi podobné výtvorom spomínaného Pollocka. Jej abstraktné diela sa podľa Mail Online predávajú aj za 15 libier (cca 17 eur).

havran, Odin, maľba, Jackson Pollock
Profimedia

Podľa chovateľov je Odin veľmi charizmatickým vtákom, ktorý má ale dosť agresívny prístup k vytváraniu obrazov. „Odin má rada stekance. Len občas prejde štetcom po plátne. Je dosť agresívna. Je to určite jedno z najinteligentnejších zvierat, aké v parku máme. V tom, ako o veciach premýšľa a ako rieši hádanky, ktoré sme jej položili, je väčšinou múdrejšia ako my,hovorí ošetrovateľka Milly Fox.

@tropicalbutterflyhouse

Come with us behind the scenes filming Odin and her painting skills with ITV🎥 Look out for Odin on ITV Calendar News at 6pm today! #news #itv #fyp #foryoupage #wildlifepark #zoo #birds #raven #calendarnews #itvnews

♬ Aesthetic – Tollan Kim

Výtvory, ktoré Odin namaľuje, sa predávajú v obchode so suvenírmi a výťažok ide charitatívnym organizáciám na ochranu prírody.

havran, Odin, maľba, Jackson Pollock
Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje