Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Tak a máme to tu zase. Ľudia, čo koncom marca začali šiť rúška s vianočnou potlačou, sa ostatným len škodoradostne smejú do ksichtu, lebo mali pravdu. Korona neodišla tak rýchlo, ako prišla, vlastne neodišla vôbec a my tu namiesto zlepšenia máme lockdown. Preto sme s naším ilustrátorom pripravili tematický článok o správaní ľudí počas lockdownu, ktorý ťa v tomto nečase hádam aspoň trochu rozveselí.

1. Strach z testovania

Nikto presne nevie, ako bude hromadné testovanie prebiehať, ale už teraz sa dá predpokladať, že to bude čistý chaos. A fiasko v Bardejove s papierovými číslami ako z novoročnej tomboly v DK Vyšné Ružbachy nás práve neutešilo. Mnohí majú strach.

Vláda apeluje, aby sme opúšťali domovy, len keď je to nevyhnutné, nezgrupovali sa viacerí na jednom mieste, vyhýbali sa potenciálnej hrozbe… a zrazu sa máme všetci dotrepať na to isté miesto, zdraví aj chorí, nechať si pichnúť paličkou do nosa a tváriť sa, že je vlastne všetko úplne v poriadku. No to zase bude…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Šanca dohnať zameškané

Niekto si to užíva, niekomu je dobre. Ďalší berie lockdown ako príležitosť dohnať všetko, na čo medzi lietaním z práce a do práce a snahou nezblázniť sa, jednoducho nemal čas. Dohrať všetky videohry, dočítať knihy, na ktoré posledného pol roka len sadá prach… aj keby sme mali hniť doma až do budúceho leta (čo sa, hádam, nestane), nudiť sa rozhodne nebude.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Plač nad rozliatym… bruchom

Zlá správa, ani toto nebude rok, keď konečne zapneš tie o dve čísla menšie nohavice v šatníkovej hierarchii umiestnené do kategórie „motivačné“. Dobrá správa, výnimočne to nie je tvoja chyba. Bránu fitka ti zabuchli rovno pred nosom. Akurát teraz, koncom októbra, keď si sa konečne pevne rozhodol, že tentokrát tú permanentku už prepadnúť nenecháš. Nuž, smola. Možno o rok.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Leňošenie pri dobrom filme

Lockdown, nelockdown, stále je jeseň. Hnusná, sychravá a upršaná jeseň, ktorá je tento rok hádam ešte hnusnejšia, sychravejšia a upršanejšia ako inokedy. Takéto teplotné extrémy zvládaš asi tak dobre ako beh na dlhé trate s tuleňom na chrbte, takže päty by si z domu nevytiahol, ani keby si mohol. Preto robíš presne to isté, čo jeseň predtým a tú predtým tiež – babušíš sa do deky s čajom v ruke a pozeráš, čo Netflix dal.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Paranoja na druhú

Zrazu tu máme scénické výjavy z Orwellovho 1984 a aj steny majú oči. Len im je tak tri-päť, či kritizuješ režim, Stranu alebo Veľkého brata, hlavne že máš rúško na ksichte a Dunča nevenčíš ďalej ako sto metrov od domu. Ľudí chytá paranoja, krokujú ešte aj cestu do obchodu a niektorí radšej ostanú doma a obžerú omietku, ako by mali riskovať pokutu. Lebo čo ak náhodou.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Čistá arogancia

Vždy. Vždy sa nájde niekto, kto svojím správaním znižuje priemerné IQ celého národa a tu ho máme, fešáka. Vybrané slová po b nevie, ale všetky svoje ústavné práva, ktoré vládne nariadenia porušujú, vymenuje aj o polnoci. Obmedzenie slobody pohybu, obmedzenie slobody dychu a keby len dychu… to rúško mu očividne tlačí aj na mozog. Ale počkať, veď on ho vlastne nenosí…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť