Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Niektorí ľudia nemajú strach pred ničím. Opravár elektriny z južnej Indie, o ktorom píše portál The Hans India, sa elektriny očividne nebojí a na bezpečnostné predpisy si tiež priveľmi nepotrpí. Nebojácny Ind Noor nasadil svoj život, aby odstránil konár z elektrického vedenia.

Odvážny elektrikár

Pracovník energetickej spoločnosti bol súčasťou tímu, ktorý bol povolaný do dediny zvanej Nizambure, pretože im tam prestala ísť elektrina. Napokon sa Noor rozhodol vyliezť na stĺp elektrického vedenia a potom sa šplhal po drôte vysokého napätia. Konár sa mu podarilo odstrániť.

Medzi kolegami vyvolal paniku

Video bolo natočené v nedeľu 31. mája. Záznam, pri ktorom si budete od nervozity hrýzť nechty, ukazuje, ako sa Ind šikovne presúva po elektrickom vedení, odstraňuje konár a potom pokojne zostupuje dole.

Nezodpovedný čin

Keď sa Noor vrátil na zem, elektrikári i obyvatelia dediny, ktorí ho počas toho pozorovali, si poriadne vydýchli. Niektorí ľudia kritizovali správanie tohto zamestnanca, pretože sa vyšplhal na elektrické vedenie bez akýchkoľvek bezpečnostných opatrení. Ind sa však počas svojho odvážneho počinu nezranil, ani si nijak neublížil.

Je to síce „frajer“, no určite nie zodpovedný. Tragédií, keď sa jednotlivci nerozvážne pokúšali vyliezť na stĺp elektrického napätia, bolo niekoľko i u nás na Slovensku. V roku 2012 takýmto spôsobom zahynul muž z okresu Sabinov, v roku 2018 muž z Nových Zámkov, ktorý bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu.

Zdroj: The Hans India


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť