Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Odvážna Ukrajinka konfrontovala ruského vojaka: „Vezmite si slnečnicové semienka, aby z vás aspoň po smrti vyrástlo niečo dobré!“

Krátke video sa stalo hitom sociálnych sietí.


Svet v týchto dňoch sleduje prebiehajúcu krvavú vojnu na Ukrajine. Ruský prezident Vladimir Putin sa 24. februára rozhodol podniknúť priamu inváziu na nášho východného suseda. Od tej chvíle vidíme neuveriteľné odhodlanie Ukrajincov brániť svoju vlasť, ale aj zdrvujúce príbehy utečencov pred hrôzami vojny. Ako píše napríklad aj portál Newsroom, známym sa stalo aj krátke video, ktoré začalo kolovať po sociálnych sieťach.

Bolo natočené v meste Heničesk, ktoré sa nachádza na juhu krajiny. Zachytáva odvážnu Ukrajinku, ktorá priamo na ulici konfrontovala dvoch ruských vojakov. „Čo robíte v našej krajine?“ pýtala sa ich. „Máme tu cvičenie,“ odpovedal vojak. „Ste okupanti a fašisti!“ šplechla mu žena do tváre. Potom mu podala slnečnicové semiačka so slovami:

„Vezmite si tieto semiačka a noste ich vo vrecku. Aspoň z vás vyrastú slnečnice, keď zomriete na tejto pôde!“ Odvaha neznámej ženy zapôsobila na celý internet a slnečnicé semiačka sa rýchlo stali neoficiálnym symbolo odboja proti ruským okupantom.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť