Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Kriminálnici z celého sveta by mali pamätať na jedno: nikdy sa nestavaj medzi starého uja a jeho vytúžené noviny. Wales Online publikoval správu o zločincovi, ktorý sa o pravdivosti výroku presvedčil na vlastnej koži.

Trevor Weston má 77 rokov a do jeho každodennej rutiny patrí skoré ranné vstávanie a jazda do mesta. Pán si chcel kúpiť noviny, no momentálne pri sebe nemal peniaze. Keďže všetky bankomaty v jeho blízkosti by od neho pýtali dodatočné poplatky, Trevora čakala cesta k supermarketu Sainsbury’s.

Zvyčajne je okolie plné ľudí už v ranných hodinách, no tentoraz bol Trevor na celej ulici sám. To si aspoň myslel do okamihu, kým na neho nevyskočil cudzí chlapík s ostrým predmetom v ruke, ktorý mal záujem o hotovosť vytiahnutú z bankomatu.

Vo videu vidíme, že dedko vyjadril svoj nesúhlas dosť jednoznačne:

„Párkrát som ho udrel a vyzeral byť otrasený, akoby nedokázal uveriť tomu, čo robím. Keď mám byť úprimný, neveril som tomu ani ja sám,“ opísal svoje stretnutie so zločinom starček. Trevor vraví, že po incidente sa vrátil domov a zaviezol svojho syna do práce. Až potom kontaktoval políciu.

Muhammad Ali Boxing GIF - Find & Share on GIPHY

Trevor dlhé roky pracoval ako autobusár, čiže určite mal dosť zážitkov s kadejakými asociálmi. Možno práve z týchto skúseností pramenila nečakaná odvaha, ktorou starček útočníka zaskočil. Ako sám vraví, nikdy sa s nikým nepobil, no problematickí cestujúci dokázali skúšať jeho nervy.

Starý pán dodal, že ho teší absencia zvuku na videozázname. Podľa jeho slov v priebehu bitky vypustil zopár takých výrazov, na ktoré nie je hrdý. Trevora úplne chápeme a podobne by sa v jeho situácii zachoval asi každý. Až vďaka videu vyšlo najavo, že predmet, ktorý útočník zvieral v ruke, bola len ceruzka.

V situáciách, v akej sa ocitol waleský dedo, často platí, že útočník sa bojí minimálne rovnako ako jeho obeť. Uvedomuje si, že počas prepadnutia veľa riskuje. Vo veľmi vypätej situácii môže stačiť akákoľvek malá komplikácia na to, aby vyvolala v kriminálnikovi paniku a zahnala ho na útek. Napríklad aj starček s tvrdými päsťami.

Fail Drop Gun GIF - Find & Share on GIPHY

Rovnako sa ale môže stať to, že zločinec v chaose zareaguje zbrklo a použije zbraň. Keď sa človek rozhoduje, či sa hrať na hrdinu, vždy by mal brať do úvahy to, nakoľko si cení svoje zdravie a život. Nie vždy sa to môže vyplatiť.

Zdroj: walesonline.co.uk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.