Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Ofenzíva Ruska v Donbase sa už začala, tvrdí poradca ukrajinského ministra vnútra

„Z môjho pohľadu sa táto veľká ofenzíva (na východe Ukrajiny) už začala,“ povedal v televíznom prejave Vadym Denysenko, poradca ukrajinského ministra vnútra.


Najnovšia ruská ofenzíva v oblasti východného Donbasu sa už začala. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vysokého ukrajinského predstaviteľa.

„Z môjho pohľadu sa táto veľká ofenzíva (na východe Ukrajiny) už začala,“ povedal v televíznom prejave Vadym Denysenko, poradca ukrajinského ministra vnútra, a dodal, že Rusko v Donbase naďalej hromadí svoje sily.

Ukrajinskí a západní predstavitelia v ostatných dňoch tvrdili, že po veľkých neúspechoch Ruska v snahe dobyť Kyev spozorovali pohyb ruských jednotiek na Donbas. „Pokračujú v presúvaní svojich jednotiek a techniky do Doneckej a Luhanskej oblasti. Áno, stále tu nie sú žiadne veľké bitky, o ktorých sa v ostatných dňoch toľko diskutuje. Vo všeobecnosti by sme však mohli povedať, že ofenzíva sa už začala,“ dodal Denysenko.

Nemenovaný predstaviteľ Západu minulý týždeň vyslovil odhad, že potrvá tri až štyri týždne, kým jednotky, ktoré sa stiahli z oblasti okolo Kyjeva a severnej Ukrajiny, budú opäť vyzbrojené a premiestnené do Donbasu na východe Ukrajiny.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť