Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.11.2024
sk
cz
Památka zesnulých

Halloween. Sviatok, na ktorý sa teší mnoho kreatívnych osôb, ktoré už teraz vymýšľajú svoj dokonalý kostým. Sviatok je typický pre Ameriku, no teší sa veľkej popularite už aj u nás.

Fantázii sa medze nekladú. Medzi kostýmami môžeme vidieť naozaj brilantné kúsky, ale aj také, ktoré si mali ich autori radšej dvakrát premyslieť. Alebo radšej zostať doma. Existujú aj kostýmy, ktoré pobúrili aj najväčších fanúšikov tohto sviatku. Pozri sa na ne a rozhodne sa (ne)inšpiruj.

Kostým gejše, ktorý pobúril internet

Módna značka Fashion Nova je kritizovaná za kultúrne necitlivý kostým. Maloobchodník sa rozhodol využiť tradičné slávnostné japonské šaty ako oblečenie vhodné na párty. Kostým sa skladá z krátkych šiat a klasického kimona so širokými rukávmi. Viacerí na kostýme kritizovali, že je z neho vytvorená až príliš sexy verzia, čo sa nehodí. Kostým podporuje fámu, že gejše sú v prvom rade prostitútky. Taktiež sa medzi kritikou objavili aj komentáre, ktoré tvrdia, že kostým je nepresný.

fashionnova.com

Problémy doby sa odrazili aj na kostýme

Ďalším z kostýmov, ktorý mnohých ľudí pobúril, nesie názov “ghosted“. Tento termín označuje „vyparenie sa“ zo života iného človeka, pričom ide väčšinou o partnerský vzťah. Fráza je známa hlavne pre označenie situácie, ktorá vzniká na sociálnych sieťach, keď si s nami najprv niekto píše a potom nás začne bez milosti ignorovať. Označujeme ním teda situáciu, keď niekto doslova zdúchne zo sociálnych sietí bez akéhokoľvek varovania. Kostým by jednoznačne nebolo možné pred niekoľkými rokmi vôbec vymyslieť, keďže nejestvoval ani samotný termín.

Jednoduchý kostým tvoria biele šaty s kapucňou, aby pripomínali ducha (duch = ghost). Na šatách je príklad typickej konverzácie, pri ktorej je človek obeťou “ghostingu“.

Kostým si našiel svojich fanúšikov, no boli aj takí, ktorí preň nenašli pochopenie. Väčšinou to boli hysterky ženy, ktorých sa zjavne dotkol a na sociálnych sieťach vysvetľovali, že si niekto robí srandu z ich života. Prípadne, že mali mnohokrát obavu, či je človek na druhej strane konverzácie živý.

Party City
Party City

Kostýmy, s ktorými by si sa nemal chváliť

Ľudia sú stále čoraz citlivejší, čo sa týka tematiky rás, etník či rôznych iných, stále rezonujúcich tém. Preto je lepšie niektoré prevleky radšej nechať iba v hlavách a vymyslieť si niečo trochu morálnejšie. Ak nechceš pobúriť svoje okolie, rozhodne by si sa nemal preobliekať za nijaké etnikum, ktorému nerozumieš. Môže to byť práve pre príslušníka etnika urážajúce.

Taktiež by si sa mal vyhýbať ľuďom s tragickou smrťou, vrahom, bezdomovcom, teroristom či imigrantom. Jedným z príkladov motívov, ktorému sa pri tvorbe masky radšej vyvarovať, je akékoľvek národné nešťastie. Napríklad ako títo dvaja experti, ktorí považovali za dobrý nápad obliecť sa za nehodu newyorských dvojičiek z 11. septembra. Nie. Jednoducho nie.

Alebo kostým Anny Frankovej

Horšia verzia aj s Hitlerom

Imgur

Malá striptérka

Reddit

Nekrofil

Imgur

Muž súložiaci s ovcou

Imgur

Zdroj: indy100.com, buzzfeed.com
Titulná fotka: Party City


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.