„Ofenzívny“ halloweensky kostým pobúril internet. Rozhodne ale nebol jediný!

Občas treba svoju kreativitu držať trochu na uzde

Halloween. Sviatok, na ktorý sa teší mnoho kreatívnych osôb, ktoré už teraz vymýšľajú svoj dokonalý kostým. Sviatok je typický pre Ameriku, no teší sa veľkej popularite už aj u nás.

Fantázii sa medze nekladú. Medzi kostýmami môžeme vidieť naozaj brilantné kúsky, ale aj také, ktoré si mali ich autori radšej dvakrát premyslieť. Alebo radšej zostať doma. Existujú aj kostýmy, ktoré pobúrili aj najväčších fanúšikov tohto sviatku. Pozri sa na ne a rozhodne sa (ne)inšpiruj.

Kostým gejše, ktorý pobúril internet

Módna značka Fashion Nova je kritizovaná za kultúrne necitlivý kostým. Maloobchodník sa rozhodol využiť tradičné slávnostné japonské šaty ako oblečenie vhodné na párty. Kostým sa skladá z krátkych šiat a klasického kimona so širokými rukávmi. Viacerí na kostýme kritizovali, že je z neho vytvorená až príliš sexy verzia, čo sa nehodí. Kostým podporuje fámu, že gejše sú v prvom rade prostitútky. Taktiež sa medzi kritikou objavili aj komentáre, ktoré tvrdia, že kostým je nepresný.

fashionnova.com

Problémy doby sa odrazili aj na kostýme

Ďalším z kostýmov, ktorý mnohých ľudí pobúril, nesie názov “ghosted“. Tento termín označuje „vyparenie sa“ zo života iného človeka, pričom ide väčšinou o partnerský vzťah. Fráza je známa hlavne pre označenie situácie, ktorá vzniká na sociálnych sieťach, keď si s nami najprv niekto píše a potom nás začne bez milosti ignorovať. Označujeme ním teda situáciu, keď niekto doslova zdúchne zo sociálnych sietí bez akéhokoľvek varovania. Kostým by jednoznačne nebolo možné pred niekoľkými rokmi vôbec vymyslieť, keďže nejestvoval ani samotný termín.

Jednoduchý kostým tvoria biele šaty s kapucňou, aby pripomínali ducha (duch = ghost). Na šatách je príklad typickej konverzácie, pri ktorej je človek obeťou “ghostingu“.

Kostým si našiel svojich fanúšikov, no boli aj takí, ktorí preň nenašli pochopenie. Väčšinou to boli hysterky ženy, ktorých sa zjavne dotkol a na sociálnych sieťach vysvetľovali, že si niekto robí srandu z ich života. Prípadne, že mali mnohokrát obavu, či je človek na druhej strane konverzácie živý.

Party City
Party City

Kostýmy, s ktorými by si sa nemal chváliť

Ľudia sú stále čoraz citlivejší, čo sa týka tematiky rás, etník či rôznych iných, stále rezonujúcich tém. Preto je lepšie niektoré prevleky radšej nechať iba v hlavách a vymyslieť si niečo trochu morálnejšie. Ak nechceš pobúriť svoje okolie, rozhodne by si sa nemal preobliekať za nijaké etnikum, ktorému nerozumieš. Môže to byť práve pre príslušníka etnika urážajúce.

Taktiež by si sa mal vyhýbať ľuďom s tragickou smrťou, vrahom, bezdomovcom, teroristom či imigrantom. Jedným z príkladov motívov, ktorému sa pri tvorbe masky radšej vyvarovať, je akékoľvek národné nešťastie. Napríklad ako títo dvaja experti, ktorí považovali za dobrý nápad obliecť sa za nehodu newyorských dvojičiek z 11. septembra. Nie. Jednoducho nie.

Alebo kostým Anny Frankovej

Horšia verzia aj s Hitlerom

Imgur

Malá striptérka

Reddit

Nekrofil

Imgur

Muž súložiaci s ovcou

Imgur

Zdroj: indy100.com, buzzfeed.com
Titulná fotka: Party City

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
15
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
21
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa delia o vtipné historky so šmejdami. Niektorí naleteli na naozaj očividné podvody!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME