Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Ohavný prípad na východe Slovenska. V Rožňave sa muž pokúsil podpáliť svoju bývalú partnerku, polícia ho už obvinila

Aký trest ho čaká?


Muža, ktorý sa v čakárni ambulancie v Rožňave v stredu (12. 7.) pokúsil zapáliť svoju bývalú partnerku a jej príbuzných, polícia obvinila zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu, v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania a z prečinu poškodzovania cudzej veci spáchaného v štádiu pokusu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Obvinený 53-ročný Rožňavčan mal podľa polície opakovane proti jej vôli vyhľadávať kontakt so svojou 37-ročnou bývalou partnerkou. V stredu ju mal opätovne vyhľadať pri budove zdravotníckeho zariadenia v Rožňave. Žene sa vyhrážal smrťou a postriekal ju neznámou horľavou látkou v oblasti hlavy a rôznych častí tela.

Zaútočil aj na ďalšie príbuzného

„Žena v obave o svoj život vbehla do čakárne pred ambulanciou. Muž pred čakárňou horľavou látkou postriekal aj príbuznú ženy a látku vylial na dvere čakárne i podlahu. Potom s úmyslom poškodiť zdravie týchto osôb sa snažil hodiť zapálenú cigaretu do čakárne a zápalkami, ktoré mal pri sebe, iniciovať zapálenie horľavej látky. Našťastie sa mu to nepodarilo, pretože mu v tom zabránili duchaprítomní ľudia v čakárni aj poškodená žena,“ priblížila Ivanová.

Následne pred vchodom do budovy horľavou látkou postriekal aj ďalšieho ženinho príbuzného do oblasti očí a aj kapotu osobného motorového vozidla, zapálenie sa mu ani v tomto prípade nepodarilo. Z miesta činu chcel po skutku ujsť.

Pohlavný styk na nitrianskom kúpalisku. Kým si dvojica užívala, viacerí Slováci si ich natáčali

Mohlo by ťa zaujímať:

Pohlavný styk na nitrianskom kúpalisku. Kým si dvojica užívala, viacerí Slováci si ich natáčali

Zadržali ho privolaní príslušníci polície, ktorí ho eskortovali do cely predbežného zaistenia. Vyšetrovateľ už spracoval aj podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby.

„Poškodeným osobám spôsobil svojím konaním podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia do troch dní a škoda na majetku v čakárni pred ambulanciou bola vyčíslená na 100 eur,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.