Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Ako iste vieš, najvyššou budovou na svete je Burdž chalífa v Dubaji, ktorá meria 828 metrov. Ako však uvádza aj portál Unilad, Dubaj nedrží len toto jediné prvenstvo. Práve v ňom totiž otvorili vôbec najhlbší bazén na svete. Ten nesie meno Deep Dive Dubai, má úctyhodných 60 metrov hĺbky a obsahuje 14 miliónov litrov vody.

Ako ale môžeš vidieť na priložených fotografiách, nejde len o obyčajný bazén, ale o hotové podmorské mesto. Nájsť v ňom môžeš skutočne zaujímavé veci, napríklad obrovskú sochu z mušlí, bytové apartmány, biliard či stolný futbal. Celá atrakcia je určená hlavne pre nadšencov potápania. Celý bazén je asi štyrikrát hlbší než iné podobné bazény určené na potápanie. Vyslúžil si aj zápis do Guinnessovej knihy rekordov.

Profimedia

Bazén ale nemôže navštíviť len tak hocikto, dostať sa doň dá len na pozvánku. To sa však plánuje čoskoro zmeniť, keďže už tento rok sa plánuje bazén sprístupniť aj širokej verejnosti. Podľa šéfa atrakcie Jarroda Jablonskiho budú pre ľudí v ponuke kurzy pre záujemcov o potápanie, ktorí patria k začiatočníkom a nemajú ešte veľa skúseností. Rovnako tak budú k dispozícii kurzy, pri ktorých sa môžu zdokonaľovať aj profesionálni potápači.

Takto to vyzerá v najhlbšom bazéne na svete

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Čítaj ďalej: Najvyšší hotel na svete otvoril svoje brány


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.