Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Ako iste vieš, najvyššou budovou na svete je Burdž chalífa v Dubaji, ktorá meria 828 metrov. Ako však uvádza aj portál Unilad, Dubaj nedrží len toto jediné prvenstvo. Práve v ňom totiž otvorili vôbec najhlbší bazén na svete. Ten nesie meno Deep Dive Dubai, má úctyhodných 60 metrov hĺbky a obsahuje 14 miliónov litrov vody.

Ako ale môžeš vidieť na priložených fotografiách, nejde len o obyčajný bazén, ale o hotové podmorské mesto. Nájsť v ňom môžeš skutočne zaujímavé veci, napríklad obrovskú sochu z mušlí, bytové apartmány, biliard či stolný futbal. Celá atrakcia je určená hlavne pre nadšencov potápania. Celý bazén je asi štyrikrát hlbší než iné podobné bazény určené na potápanie. Vyslúžil si aj zápis do Guinnessovej knihy rekordov.

Profimedia

Bazén ale nemôže navštíviť len tak hocikto, dostať sa doň dá len na pozvánku. To sa však plánuje čoskoro zmeniť, keďže už tento rok sa plánuje bazén sprístupniť aj širokej verejnosti. Podľa šéfa atrakcie Jarroda Jablonskiho budú pre ľudí v ponuke kurzy pre záujemcov o potápanie, ktorí patria k začiatočníkom a nemajú ešte veľa skúseností. Rovnako tak budú k dispozícii kurzy, pri ktorých sa môžu zdokonaľovať aj profesionálni potápači.

Takto to vyzerá v najhlbšom bazéne na svete

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Čítaj ďalej: Najvyšší hotel na svete otvoril svoje brány


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť