Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Herec a youtuber Oliver Oswald minulý týždeň promoval svoj očakávaný rapový album. Objavil sa v rozhlase a publicitu mu venovali aj ostatné médiá. Ako sa ukázalo, za týmto projektom sa skrývalo niečo úplné iné, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Zverejnený song Bolo to super má všetko to, čo moderný letný hit potrebuje: samozrejmosťou je chytľavý beat a refrén, ktorý sa ti vryje do mozgu. Vo videu nechýbajú autá, ženy a ani extravagantné handry. Šikovný tím veci zbúchal v priebehu 24 hodín.

YouTube video

Pieseň je myslená ako vtip

Bolo to super sa zaručene nebude páčiť každému. A ani nemusí. Ide totiž o výsledok nezvyčajnej hry a snahy zistiť, nakoľko jednoduché (či náročné) je tvoriť hudbu profesionálnych štandardov. Song bol od začiatku myslený ako vtip, a ak sa niekomu naozaj páči, je to pre jeho autorov len bonus.

Mozgom projektu bol Tomy Kotty, ktorý chcel takýmto experimentom zistiť, či sa rapovou hviezdou môže stať naozaj hocikto. Grizzly sa postaral o produkciu a hudobný doprovod. Znalci dobrej hudby určite neprehliadnu duo Kuky Band, ktoré sa vo videu objaví.

Za textom stoja okoloidúci

Najbizarnejšou vecou je určite spôsob, akým vznikal text skladby. Dá sa povedať, že ho „vyrobila ulica“, keďže ako základ mu poslúžili odpovede náhodných okoloidúcich.

Viac o procese tvorby a zákulisí krátkej raperskej kariéry Olivera sa dozvieš v nasledujúcom videu:

YouTube video

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.