Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Opäť to spravila! Romana Tabák sa znova okúpala v horskom potoku

Tentoraz je to so zaujímavým zvratom.


Len ťažko by sme zabudli na ikonickú fotografiu poslankyne Romany Tabák, ktorá sa kúpe v Studenom potoku. Za pohyb mimo turistického chodníka v Tatranskom národnom parku si vtedy bývalá tenistka vyslúžila pokutu vo výške 500 €.

Incident sa na dlhú dobu stal ukážkovým príkladom nekompetentnosti verejných činiteľov, ktorí sami nepoznajú legislatívu štátu, ktorý spravujú. Fenomén Romany Tabák kúpkajúcej sa v horskom potoku sa vrátil ako bumerang a na sociálnych sieťach sa objavila fotografia, na ktorej sa poslankyňa opäť kúpe v tatranskej prírode.

Tentoraz má však prípad zaujímavý zvrat! Romana Tabák totiž nadviazala spoluprácu s TANAP-om a jej wellness vo voľnej prírode bol tentokrát úplne legálny a s požehnaním úradov. Poslankyňa sa zhostila úlohy akejsi influencerky a jej cieľom je vysvetliť ľuďom, ako sa správať v prostredí národného parku.

➖ Bojujete s imunitou? Začnite sa otužovať!Kde? 👇🏾https://maps.app.goo.gl/2qvnVrpEZB68hyTs5Je to lokalita Starej…

Posted by Romana Tabak on Wednesday, August 10, 2022

Vo videoreportáži pre web Topky Tabák priznáva, akú hroznú chybu minulý rok spravila, a tvrdí, že si z nej zobrala ponaučenie. Spoločnosť pri návšteve Tatier jej robil pracovník národného parku Ing. Peter Spitzkopf. Ten ocenil jej ochotu priznať si omyl a pracovať na jeho napravení.

Spitzkopf ďalej objasnil, prečo na území TANAP-u nie je možné kúpať sa. Jeden človek žiadnu katastrofu nespôsobí, avšak každý môže svojou trochou prispieť k znečisteniu vôd (pot, opaľovací krém, atď.), čo pri veľkej návštevnosti národného parku môže mať vážne negatívne dôsledky.

EMEFKA

Napriek tomu kúpanie v horskom potoku nie je úplne zakázané. Ľudia túto možnosť majú však len mimo presne vyhradeného územia národného parku. Odteraz si to bude pamätať aj Romana Tabák.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť