Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Opäť to spravila! Romana Tabák sa znova okúpala v horskom potoku

Tentoraz je to so zaujímavým zvratom.


Len ťažko by sme zabudli na ikonickú fotografiu poslankyne Romany Tabák, ktorá sa kúpe v Studenom potoku. Za pohyb mimo turistického chodníka v Tatranskom národnom parku si vtedy bývalá tenistka vyslúžila pokutu vo výške 500 €.

Incident sa na dlhú dobu stal ukážkovým príkladom nekompetentnosti verejných činiteľov, ktorí sami nepoznajú legislatívu štátu, ktorý spravujú. Fenomén Romany Tabák kúpkajúcej sa v horskom potoku sa vrátil ako bumerang a na sociálnych sieťach sa objavila fotografia, na ktorej sa poslankyňa opäť kúpe v tatranskej prírode.

Tentoraz má však prípad zaujímavý zvrat! Romana Tabák totiž nadviazala spoluprácu s TANAP-om a jej wellness vo voľnej prírode bol tentokrát úplne legálny a s požehnaním úradov. Poslankyňa sa zhostila úlohy akejsi influencerky a jej cieľom je vysvetliť ľuďom, ako sa správať v prostredí národného parku.

➖ Bojujete s imunitou? Začnite sa otužovať!Kde? 👇🏾https://maps.app.goo.gl/2qvnVrpEZB68hyTs5Je to lokalita Starej…

Posted by Romana Tabak on Wednesday, August 10, 2022

Vo videoreportáži pre web Topky Tabák priznáva, akú hroznú chybu minulý rok spravila, a tvrdí, že si z nej zobrala ponaučenie. Spoločnosť pri návšteve Tatier jej robil pracovník národného parku Ing. Peter Spitzkopf. Ten ocenil jej ochotu priznať si omyl a pracovať na jeho napravení.

Spitzkopf ďalej objasnil, prečo na území TANAP-u nie je možné kúpať sa. Jeden človek žiadnu katastrofu nespôsobí, avšak každý môže svojou trochou prispieť k znečisteniu vôd (pot, opaľovací krém, atď.), čo pri veľkej návštevnosti národného parku môže mať vážne negatívne dôsledky.

EMEFKA

Napriek tomu kúpanie v horskom potoku nie je úplne zakázané. Ľudia túto možnosť majú však len mimo presne vyhradeného územia národného parku. Odteraz si to bude pamätať aj Romana Tabák.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.