Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Opitý muž vyčíňal na oddelení dokladov, napadol aj policajtov

Policajti voči obvinenému použili donucovacie prostriedky.


Polícia obvinila 37-ročného Bratislavčana z trestného činu útoku na verejného činiteľa. V stredu (10. 5.) mal napadnúť policajtov v priestoroch oddelenia dokladov v bratislavskej Petržalke. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Krátko po 11.30 h vošiel do priestorov 37-ročný muž, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu, pričom pri následnej komunikácii s pracovníčkami oddelenia vydávania občianskych preukazov im začal vulgárne nadávať, správal sa agresívne a začal poškodzovať vybavenie samotného oddelenia,“ priblížil.

Dvaja policajti následne muža vyzvali, aby prestal, no on nereagoval. Obvinený na policajtov zaútočil. „Jeden z policajtov oddelenia dokladov pri napadnutí agresívnym mužom utrpel zranenia ruky, ktoré si vyžiadalo ošetrenie v zdravotníckom zariadení,“ doplnil hovorca.

Policajti voči obvinenému použili donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty sebaobrany, a to za dodržania zákona o Policajnom zbore. „Muža spacifikovali a po príchode policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie,“ dodal Szeiff.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje