Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

I keď sa všetci radujeme z uvoľňovania opatrení, nie všetci by si to zaslúžili. Jedným z tých, ktorí mali radšej ostať sedieť naďalej doma, je určite aj Poliak, o ktorom píše portál Unilad. Minulý týždeň vo varšavskej zoo fyzicky napadol medvedicu Sabrinu a pokúsil sa ju aj utopiť.

Medveďa sa zľakol

Opitý muž sa dostal do výbehu, kde sú umiestnené medvedice, jednoduchým preskočením zábradlia. Z videa je zrejmé, že sa mladík napriek tomu, že do ohrady vstúpil dobrovoľne, samotného zvieraťa poriadne zľakol. Následne skočil do vodnej priekopy a tam so Sabrinou zápasil, dokonca sa ju snažil utopiť.

Triezvy veruže nebol

Incident sa uskutočnil vo varšavskej zoo krátko po tom, čo sa v krajine zmiernili obmedzenia v súvislosti s ochranou pred koronavírusom. Agresívneho Poliaka zastavila až polícia, ktorá ho ihneď spacifikovala, vyjsť z výbehu mu pomáhali hasiči. 23-ročnému mužovi následne namerali 1,5 promile. Jeden svedok udalosti incident nahral na video a zverejnil ho na sociálnych sieťach.

Vystresované zviera

Mladík utrpel len ľahké zranenia. Väčšinu mu neuštedrila Sabrina, ale zapríčinil si ich sám pri zoskoku do vody. Medvedici sa taktiež nič nestalo, iba bola, pochopiteľne, z incidentu vystresovaná. Kedysi bola súčasťou cirkusu, je zvyknutá na prítomnosť ľudí, no absolútne neočakávala ľudský útok.

Po tejto udalosti nervózne sedela vo vode, kým sa o ňu jej opatrovatelia neprišli postarať. Zoo aj vo vyhlásení uviedla, že podnikne všetky právne kroky súvisiace s touto udalosťou, aby páchateľa postavila pred súd, pretože zviera bolo vystavené nebezpečenstvu a narušila sa jeho psychická pohoda. Muž musí napokon okrem pokuty za útok na medveďa zaplatiť sankciu aj za to, že počas incidentu nemal rúško.

Môže byť rád, že žije

Poliak dostal od súdu aj trest v podobe 20 hodín verejnoprospešných prác mesačne a bolo mu nariadené, aby sľúbil, že sa vzdá alkoholu. Hovorkyňa zoo, Ann Karczewska, uviedla, že muž má šťastie, že je ešte nažive. Keby tam namiesto staručkej Sabriny bol prítomný mladší medveď, utŕžil by oveľa vážnejšie poranenia.

Zdroj: Unilad


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.