Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

I keď sa všetci radujeme z uvoľňovania opatrení, nie všetci by si to zaslúžili. Jedným z tých, ktorí mali radšej ostať sedieť naďalej doma, je určite aj Poliak, o ktorom píše portál Unilad. Minulý týždeň vo varšavskej zoo fyzicky napadol medvedicu Sabrinu a pokúsil sa ju aj utopiť.

Medveďa sa zľakol

Opitý muž sa dostal do výbehu, kde sú umiestnené medvedice, jednoduchým preskočením zábradlia. Z videa je zrejmé, že sa mladík napriek tomu, že do ohrady vstúpil dobrovoľne, samotného zvieraťa poriadne zľakol. Následne skočil do vodnej priekopy a tam so Sabrinou zápasil, dokonca sa ju snažil utopiť.

Triezvy veruže nebol

Incident sa uskutočnil vo varšavskej zoo krátko po tom, čo sa v krajine zmiernili obmedzenia v súvislosti s ochranou pred koronavírusom. Agresívneho Poliaka zastavila až polícia, ktorá ho ihneď spacifikovala, vyjsť z výbehu mu pomáhali hasiči. 23-ročnému mužovi následne namerali 1,5 promile. Jeden svedok udalosti incident nahral na video a zverejnil ho na sociálnych sieťach.

Vystresované zviera

Mladík utrpel len ľahké zranenia. Väčšinu mu neuštedrila Sabrina, ale zapríčinil si ich sám pri zoskoku do vody. Medvedici sa taktiež nič nestalo, iba bola, pochopiteľne, z incidentu vystresovaná. Kedysi bola súčasťou cirkusu, je zvyknutá na prítomnosť ľudí, no absolútne neočakávala ľudský útok.

Po tejto udalosti nervózne sedela vo vode, kým sa o ňu jej opatrovatelia neprišli postarať. Zoo aj vo vyhlásení uviedla, že podnikne všetky právne kroky súvisiace s touto udalosťou, aby páchateľa postavila pred súd, pretože zviera bolo vystavené nebezpečenstvu a narušila sa jeho psychická pohoda. Muž musí napokon okrem pokuty za útok na medveďa zaplatiť sankciu aj za to, že počas incidentu nemal rúško.

Môže byť rád, že žije

Poliak dostal od súdu aj trest v podobe 20 hodín verejnoprospešných prác mesačne a bolo mu nariadené, aby sľúbil, že sa vzdá alkoholu. Hovorkyňa zoo, Ann Karczewska, uviedla, že muž má šťastie, že je ešte nažive. Keby tam namiesto staručkej Sabriny bol prítomný mladší medveď, utŕžil by oveľa vážnejšie poranenia.

Zdroj: Unilad


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť